Serie A: hozta a kötelezőt az Inter, átvette a vezetést

2019.10.29. 22:51
Romelu Lukaku gólja három pontot ért az Internek (Fotó: AFP, archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójában a Hellas Verona 1–0-ra nyert a Parma vendégeként. A győztes gólt Darko Lazovics szerezte. Az Inter 2–1-re nyert a Brescia otthonában, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

Esélyesként érkezett az Inter a kiesés elől menekülő Brescia otthonába, és ennek megfelelően kezdte is a mérkőzést. A 23. percben Stefan de Vrij fejelte előre a labdát, amit Lautaro Martínez tolt meg középen, majd jó 25 méterről lőtt, a labda egy védőn irányt változtatva hullott a kapuba a kiszolgáltatott helyzetben lévő kapus fölött. (0–1)

A szünetben vezető milánóiak a fordulás után növelték az előnyt: Romelu Lukaku a jobbösszekötő helyéről indult, befelé cselezett, majd 22 méterről, középről pazarul tekert a jobb felsőbe. A végeredményt a 76. percben Skriniar állította be, aki becsúszva igyekezett menteni egy lövést, de saját kapujába továbbította azt. (1–2)

Az Inter hozta a kötelezőt, és élre állt a tabellán – a Juventus szerdán visszaveheti pozícióját, ha legyőzi odahaza a Genoát.