Serie A: hozta a kötelezőt a Juventus, tapad a Napolira

2018.01.22. 22:41
Douglas Costa góljával győzött a Juventus (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 21. fordulójában a Juventus hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Genoát, ezzel továbbra is tapad az éllovas Napolira. A győztes gólt Douglas Costa szerezte.

A címvédésre hajtó Juventusnak győznie kellett, hiszen az éllovas Napoli vasárnap győzni tudott az Atalanta otthonában. A torinóiak továbbra is a sérült Gianluigi Buffon nélkül voltak kénytelenek pályára lépni, Wojciech Szczesny védte a kapujukat. Azonban a Genoa kapusának, Mattia Perinnek volt több dolga, ahogy az várható volt.

A hetedik percben Miralem Pjanic tekert kapura egy szabadrúgást a tizenhatos előteréből, Perin nagy bravúrral hárított. A 16. percben azonban tehetetlen volt a legutóbbi négy bajnokiján gólt sem kapó genovai kapus: Douglas Costa harcosan szerzett labdát, amelyet Mario Mandzukichoz továbbított, a horvát középre lőtte, az érkező brazil pedig a kapust megelőzve a hálóba továbbított az ötösön belülről. (1–0)

A Genoa alig-alig tudta feltörni a Juventus védelmét a szünetig, és a szünet után sem sűrűn. A Juve 1986 óta először hozta az év első két bajnokiját kapott gól nélkül, Douglas Costa találata pedig ezúttal három pontot ért.