Serie A: Handanovic mentett pontot az Internek Bergamóban

2016.01.16. 17:05
Handanovicnak megint nagyon sokat köszönhetett az Inter (Fotó: Reuters, archív)
Az olasz labdarúgó Serie A 20. fordulójában 1–1-re végzett Bergamóban az Atalanta és az Internazionale, ezzel biztossá vált, hogy az Inter – az este játszó Napoli és a vasárnap pályára lépő Juventus eredményétől függetlenül – nem tud visszaállni a tabella élére.

Az első helyről a Sassuolo elleni hazai vereséggel lecsúszott Inter „veszélyes" helyre látogatott: Bergamóban az utóbbi években már jó néhány kellemetlen meglepetés érte a milánóiakat. Most sem kezdődött jól a mérkőzés a vendégeknek, az Atalanta az első tíz percben több helyzetet is elrontott, majd a 17. percben Murillo öngóljával megszerezte a vezetést, miután a kolumbiai védő „érkezett a legjobban" Boukary Dramé belőtt labdájára (1–0).

A kezdeti sokk után lábra kapott az Inter és a félidő közepén egyenlített is, igaz, ehhez öngól kellett: Rafael Tolói tisztázás helyett egy rossz mozdulattal kapufás gólt lőtt, csak a rossz kapuba... (1–1). A félidő hajrájában intenzíven gyűjtötték a sárga lapokat a csapatok, a játékkal kevesebbet törődtek – 1–1-ről folytatták.

Az Inter ugyanúgy elaludt a második félidő elején, így Samir Handanovicnak kellett egy nagyot védenie, majd egy Luca Cigarini-szabadrúgás zúgott el viszonylag ártalmatlanul a léc fölött – a sárga lapok harácsolása pedig folytatódott.

Az 59. percben Cigarini maga sem hitte el, hogy miként hibázott pár lépésről – ahogy azt sem, hogy Handanovic hogyan védte ki a kísérletét –, a szlovén kapus az idényben már sokadszor tartotta meccsben az Intert.

A 67. percben a vendégek hibáztak helyzetet Mauro Icardi révén, majd a hajrát is Inter-lehetőség vezette fel, Adem Ljajics megpattanó szabadrúgása kerülte el a bergamói kaput. Az Atalantának is volt helyzete – Gaetano Monachello rontott –, maradt az iksz, mely biztossá tette, hogy az Inter nem áll vissza az élre, de még az is elképzelhető, hogy a forduló végén leszorul a dobogóról.