Cs. M. 2021.03.08 22:41 Frissítve: 2021.03.08 23:47

Serie A: egygólos rangadó, az éllovas Inter legyőzte az Atalantát

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának hétfői játéknapján az Inter 1–0-ra legyőzte az Atalantát hazai pályán, így hatpontos az előnye a Milannal szemben.

Hat pont az Inter előnye a tabella élén (Fotó: AFP)

A listavezető Inter az első félidőben nem tudta feltörni az Atalanta védelmét, mindössze három lövésig jutott, de nem találta el a kaput. Ezzel szemben a bergamóiak kontrákkal próbálkoztak, de betalálni ők sem tudtak.

A szünet után az Inter szerezte meg a vezetést: az 54. percben a szlovák válogatott Milan Skriniar lőtt a kapu bal alsó sarkába (1–0).

A folytatásban a vendégek hiába próbálkoztak, nem tudtak egyenlíteni, így újabb fontos rangadót nyert meg az Inter.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Internazionale–Atalanta 1–0 (Skriniar 54.)
Vasárnap játszották
Crotone–Torino 4–2
(Simy 27., 54. – az elsőt 11-esből, Reca 80., Unasz 90+4., ill. Mandragora 45., Sanabria 84.)
Fiorentina–Parma 3–3 (Lucas Martínez Quarta 28., Milenkovics 42., Iacoponi 90+4. – öngól, ill. Kucka 32. – 11-esből, Kurtic 72., Mihaila 90.)
Hellas Verona–Milan 0–2 (Krunic 27., Dalot 50.)
Sampdoria–Cagliari 2–2
(Bereszynski 78., Gabbiadini 80., ill. Joao Pedro 11., Nainggolan 90+6.)
Napoli–Bologna 3–1 (Insigne 8., 76., Osimhen 65., ill. R. Soriano 73.)

Roma–Genoa 1–0 (G. Mancini 24.)
Szombaton játszották
Spezia–Benevento 1–1 (Verde 71., ill. Gaich 24.)
Udinese–Sassuolo 2–0 (F. Llorente 42., Pereyra 90+2.)
Juventus–Lazio 3–1
(Rabiot 39., Morata 57., 60. – a másodikat 11-esből, ill. J. Correa 14.)

Olasz labdarúgás BALÁZS DÁVID KÁROLY

Igazságos döntetlen született – az Inter előnye kilenc pont a Milan előtt.

2021.04.17 23:33:34

Olasz labdarúgás H. D.

Malinovszkij gólja döntött, a sérült Cristiano Ronaldót nélkülöző torinóiak pont nélkül maradtak.

2021.02.28 20:35:43

Olasz labdarúgás H. Á.

Ibrahimovicék akár már a 10. percben 4–0-ra vezethettek volna a Roma ellen, végül „csak” 2–1-re nyertek.

2021.02.21 14:21:28

Az argentin csatár két gólja után Romelu Lukaku állította be a 3–0-s végeredményt.

2021.02.09 15:27:02

Olasz labdarúgás P. K.

Marco Rossi örülhet, továbbjutottak a torinóiak, és újabb fontos meccsen figyelheti Cristiano Ronaldót.