Serie A: egy kapufa, egy gól, egy kiállítás – három római pont

K. T. I.K. T. I.
2021.09.23. 23:14
José Mourinho újabb rekord közelében (Fotó: AFP)
Az AS Roma hazai pályán 1–0-ra nyert az Udinese ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában.

42.

No nem az élet Galaxis útikalauz-értelembe vett értelméről van szó. Ehelyett José Mourinho lehetséges újabb nagy sorozatáról. A portugál tréner ugyanis szerda este egyhuzamban a 41. hazai bajnokiját is megnyerte a Serie A-ban, beállítva Massimo Allegri 2015 és 2017 között, a Juventusszal felállított rekordját. Ha pedig másfél hét múlva az Empolit is legyőzi a Romával, a hárompontos rendszer 1994-es olaszországi bevezetése óta a leghosszabb hazai veretlenségi sorozat lehet majd az övé. Tegyük hozzá gyorsan, a sikerek dandárját még jó tíz éve, az Interrel érte el.

Ám ahhoz, hogy Mourinho az újabb „különleges” rekord közelébe érhessen, kellett az is, hogy a Roma ma nyerjen az Udinese vendéglátójaként. Henrih Mhitarjan lövése a 4. percben a kapufáról még kifelé vágódott, a fővárosiak lendületén ez mit sem tompított. A rómaiak mezőnyfölényét jól mutatja, bő 20 percnyi játék után 5–1-re vezettek – a szögletek számában.

A 36. percben aztán a gólokat illetően is előnybe került a Mou-csapat: Tammy Abraham használta ki Riccardo Calafiori átadása után a ziccert (1–0). Az Udinese az egész első félidőben egyetlenegy gólszerzési lehetőségig tudta elverekedni magát, eközben a Roma tízszer is kísérletezett – igaz, csak kétszer volt pontos.

A második félidőre teljesen átalakult a játék képe, mintha mez- és nem térfélcsere történt volna a szünetben. Az Udinese fokozatosan egyre bátrabb focival rukkolt elő. A hajrában már egyértelműen csak az eredmény megtartására berendezkedő Roma ráadásul meg is fogyatkozott: a 90. percben Lorenzo Pellegrini megkapta a második sárga lapját.

Ez azonban nem került pontokba – sem a Mourinho-csúcs reményének szertefoszlásába.

A 41. megvan.

Október 3-án jöhet a 42.?

SERIE A
5. FORDULÓ
Sampdoria
Napoli 0–4 (Osimhen 10., 50., Fabián Ruiz 39., Zielinski 59.)
TorinoLazio 1–1 (Pjaca 76., ill. Immobile 90+1. – 11-esből)

Roma–Udinese 1–0 (Abraham 36.)
Szerdán játszották
Milan–Venezia 2–0 (B. Díaz 68., T. Hernández 82.)
Cagliari–Empoli 0–2 (Di Francesco 29., Stulac 69.)
Spezia–Juventus 2–3 (Gyasi 33., Antste 49., ill. Kean 28., Chiesa 66., De Ligt 72.)
Salernitana–Hellas Verona 2–2 (Gondo 45+2., M. Coulibaly 76., ill. Kalinic 7., 29.)