Serie A: Donnarumma bravúrjai kellettek a Milan római ikszéhez

2019.02.03. 22:32
Gianluigi Donnarummának (99) sokat köszönhet a Milan, de Nicolo Zaniolo háromméteres lövésénél ő sem segíthetett (Fotó: AFP)
A Roma hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Milannal az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) vasárnap esti mérkőzésén.

Az Inter újbóli vereségével mindkét csapat előtt esély nyílt arra, hogy lőtávolon belülre kerüljön a fekete-kékek mögött a harmadik helyért folyó csatában. A Roma kezdőcsapatába több mint három hónap után visszatért Daniele De Rossi, míg a vendégeknél Suso és Hakan Calhanoglu mellett a Genoától a télen megvásárolt Krzysztof Piatek kezdett a támadósorban.

Ez utóbbi azért fontosabb információ, mert a Milan a 26. percben a lengyel támadó perdítésével szerezte meg a vezetést, a gólpasszt pedig egy másik téli szerzemény, a brazil Lucas Paquetá adta (0–1).

A Roma az első félidőben még nem tudott válaszolni, Gianluigi Donnarumma több nagy védést is bemutatott, a fordulás után azonban szinte azonnal. Huszonkét másodperce zajlott a játékrész, amikor Nicolo Zaniolo közelről a kapuba bombázott, miután Donnarumma újabb bravúrt bemutatva megmentette csapatát és Mateo Musacchiót az öngóltól (1–1).

A folytatásban a Roma támadott többet, de a vendégek előtt is adódtak lehetőséget. A döntetlennek mindenesetre inkább a Milan örülhet jobban. Ez persze cseppet sem vigasztalja a római szurkolókat, akik a meccs után kifütyülték az Olasz Kupában a Fiorentinától hetet kapó kedvenceiket. Luciano Spallettihez, az Inter tréneréhez hasonlóan a Romát irányító Eusebio Di Francesco alatt is inog a kispad.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ

Roma–Milan 1–1 (Zaniolo 46., ill. Piatek 26.)

Korábban játszották
SPAL–Torino 0–0

Udinese–Fiorentina 1–1 (J. Larsen 56., ill. E. Fernandes 65.)
Genoa–Sassuolo 1–1 (Sanabria 41., ill. Djuricsics 28.)
Internazionale–Bologna 0–1 (F. Santander 32.)

Szombati eredmények
Empoli–Chievo 2–2
(Caputo 45+2., 52., ill. Giaccherini 31., Stepinski 45+1.)
Napoli–Sampdoria 3–0 (Milik 25., Insigne 26., Verdi 89.)
Juventus–Parma 3–3 (Cristano Ronaldo 36., 66., Rugani 62., ill. Barilla 64., Gervinho 74., 93.)