Serie A: Di Maríát kiállították – az eddig nyeretlen Monza legyőzte a Juventust

2022.09.18. 17:06
Monzai gólöröm – megvan a kiscsapat első nagy győzelme (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi játéknapján az újonc Monza vendégeként vereséget szenvedett a Juventus, míg a Lazio idegenben négygólos győzelmet aratott a Cremonese ellen.

CREMONESE–LAZIO

A Lazio a 7. percben szerezte meg a vezetést Ciro Immobile góljával a Cremonese ellen. A találathoz kellett Daniele Orsato játékvezető remek döntése is, hiszen másodpercekkel korábban előnyszabályt ítélt (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A második gól is Immobile nevéhez fűződik, ezúttal büntetőből volt eredményes (0–2). (VIDEÓ ITT!)

Még a szünet előtt lezárta a meccset a Lazio, a 47. percben Szergej Milinkovics-Szavics használta ki a vendégek ügyetlenkedését (0–3). (VIDEÓ ITT!)

A 79.-ben Immobile a két gólja mellé kiosztott egy gólpasszt Pedrónak, ezzel alakult ki a 4–0-s vendégsiker. (VIDEÓ ITT!)

MONZA–JUVENTUS

A nyeretlen Monza otthonába látogatott a Juventus – és megégett. Minden azzal kezdődött, hogy a játékvezető a 40. percben visszakönyöklésért kiállította Ángel Di Maríát. (VIDEÓ ITT!)

A második félidőben jóval többet volt a labda a hazaiaknál és több helyzetet is dolgoztak ki. A 74. percben aztán Christian Gytkjaer révén megszerezték a vezetést (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Mivel több gól már nem esett, a forduló előtt még nyeretlen Monza legyőzte odahaza a több mint egy fél félidőt emberhátrányban játszó Juventust.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ

Cremonese–Lazio 0–4 (Immobile 7., 21., Milinkovics-Szavics 45+2., Pedro 79.)
Fiorentina–Hellas Verona 2–0 (Ikoné 13., Nicolás González 90.)
Udinese–Internazionale 3–1
(Skriniar 22. – öngól, Bijol 85., Arslan 90+3., ill. Barella 5.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Spezia–Sampdoria 2–1 (Murillo 12. – öngól, Nzola 72., ill. Szabiri 11.)
Torino–Sassuolo 0–1 (A. Álvarez 90+3.)

Bologna–Empoli 0–1 (Bandinelli 75.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Lecce 1–2 (Joan González 56. – öngól, ill. Ceesay 43., Strefezza 83.)