Serie A: C. Ronaldo fejesei két vállra fektették a Crotonét

2021.02.22. 22:42
C. Ronaldo kétszer is betalált fejjel az első játékrészben (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának záró mérkőzésén a Juventus Cristiano Ronaldo vezérletével hazai pályán nyert a Crotone ellen.

Jól kezdte a mérkőzést a Juventus, amely több lehetőséget is kidolgozott. A 28. percben Cristiano Ronaldo előtt adódott egy hatalmas ziccer, ám a portugál klasszis a Crotone kapusának közbeavatkozása miatt már nem tudta a labdát a kapuba pofozni.

Ez azonban nem vette el a 36 éves támadó kedvét, aki a 38. percben vezetést szerzett csapatának (1–0).

Ronaldo a 46. percben megduplázta a torinói együttes előnyét, a portugál klasszis ezúttal is fejjel volt eredményes (2–0).

A fordulás után sem változott a játék képe, a Juventus irányította a mérkőzést. A 66. percben egy szögletet követően Weston McKennie is meglőtte a maga gólját, végképp eldöntve a meccset (3–0).

Több gól már nem esett, összességében pedig nagyon magabiztos győzelmet aratott ma a Juventus, amely egy mérkőzéssel kevesebb játszva fellépett a tabella harmadik helyére.

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Juventus–Crotone 3–0 (C. Ronaldo 38., 45+1., McKennie 66.)
Vasárnap játszották
Benevento–Roma 0–0

Parma–Udinese 2–2
(Cornelius 3., Kucka 32. – 11-esből, ill. Okaka 64., Nuytinck 80.)

Milan–Internazionale 0–3 (Lautaro Martínez 5., 57., R. Lukaku 65.)
Atalanta–Napoli 4–2 (D. Zapata 52., Gosens 64., Muriel 71., C. Romero 79., ill. Zielinski 58., Gosens 76. – öngól)
Szombaton játszották
Lazio–Sampdoria 1–0
(Luis Alberto 24.)
Genoa–Hellas Verona 2–2 (Shomurodov 48., Badelj 90+4., ill. Ilics 17., Faraoni 61.)
Sassuolo–Bologna 1–1 (Caputo 52., ill. R. Soriano 17.)