Serie A: fordított a Sassuolo, legyőzte odahaza a Veneziát

V. Á., K. Zs.V. Á., K. Zs.
2021.10.23. 20:05
Remekül kezdett az Empoli (Fotó: AFP)
A Sassuolo hazai pályán 3–1-re verte meg a Veneziát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Délután az Empoli 4–2-re nyert a Salernitana vendégeként.

SASSUOLO–VENEZIA 3–1

David Okereke hosszú felső sarokba csavart lövésével a Venezia szerzett vezetést az alsóházból menekülni igyekvő csapatok meccsén, ám Domenico Berardi még az első félidőben bevágta az egyenlítő gólt.

A fordulás után némi szerencsével már a Sassuolo került előnybe – az ellenfél szorításában Thomas Henry a saját kapujába fejelt –, majd a középen kiugró Davide Frattesi lövése is utat talált a kapuba. A folytatásban betalált kétszer a Venezia is, csakhogy les miatt egyik gól sem került be a jegyzőkönyvbe – maradt a 3–1.

Egy kis stat: a 22 éves Davide Frattesi az első gólját szerezte a Serie A-ban, az idénybeli 15. lövése hozta meg az áttörést. Csak a Spezia kapitánya, Giulio Maggiore vette célba többször (16) a kaput ebben a kiírásban úgy, hogy nem szerzett gólt. (Opta)

SALERNITANA–EMPOLI 2–4

Álomszerűen kezdett Salernóban az Empoli, miután a 13. percben már 3–0-ra vezetett. A 45. percben Andrea Pinamonti megszerezte csapata negyedik gólját. A fordulás után mindössze három perc telt el, Franck Ribéry gólpasszából Luca Ranieri szépített, az 55. percben pedig az albán Ardian Ismajli öngólját követően kétgólosra olvadt a vendégcsapat előnye. Több találat már nem esett, az Empoli két vesztes mérkőzés után győzött újra, a Salernitana maradt a sereghajtó-pozícióban.

Egy kis stat: az Empoli története során először szerzett három gólt az első 15 percben az olasz élvonalban. A Salernitana pedig ezt megelőzően még nem kapott három gólt az első 15 percben a Serie A-ban. (Opta)

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ

SZOMBAT
Salernitana–Empoli 2–4 (
L. Ranieri 48., Ismajli 55. – öngól, ill. Pinamonti 2., 45., Cutrone 11., Strandberg 13. – öngól)
Sassuolo–Venezia 3–1 (Berardi 37., Henry 50. – öngól, Frattesi 66., ill. Okereke 32.)
Később
Bologna–Milan 2–4 (Ibrahimovic 49. – öngól, Barrow 52., ill. Rafael Leao 16., Calabria 35., Bennaszer 84., Ibrahimovic 90.)