Serie A: a Venezia második győzelmét a Fiorentina bánta

P. K.P. K.
2021.10.18. 22:45
Miután a kapus kimozdult, Aramunak az üres kapuba kellett bepasszolnia a mérkőzés egyetlen gólját (Fotó: facebook.com/veneziafc)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 8. fordulójának záró mérkőzésén az újonc Venezia a Fiorentina ellenében megszerezte idénybeli második győzelmét.

A legutóbbi négy bajnokiján csupán két pontot szerző Venezia a 8. forduló hétfő esti meccsét az utolsó előtti helyről várta a Serie A-ban, a 8. helyen álló Fiorentinát fogadta.

A hazaiak Mattia Aramu 36. percben lőtt góljával szerezték meg a vezetést (Thomas Henry jobbról középre passzolt labdáját passzolta az üres kapuba), a vendégek pedig a 77. percben tíz emberre fogyatkoztak, miután Riccardo Sottil nyolc percen belül két sárga lapot is kapott, így a kiállítás sorsára jutott.

A Fiorentina tíz emberrel az utolsó pillanatig harcolt az egyenlítésért, amihez a helyzete is megvolt Dusan Vlahovics révén, ám a Veneziának sikerült megtartania előnyét, amivel másodszor győzött ebben az idényben, és elkerült a kieső helyekről.

Cagliari–Sampdoria 3–1
(J. Pedro 4., 90+4., Cáceres 74, ill. Thorsby 82.)
Empoli–Atalanta 1–4 (Di Francesco 30., ill. Ilicic 11., 26., Viti 49. – öngól, Tapata 89.)
Genoa–Sassuolo 2–2 (Destro 27., J. Vásquez 90., ill. Scamacca 17., 20.)
Udinese–Bologna 1–1 (Beto 83., ill. Barrow 67.)
Napoli–Torino 1–0 (Osimhen 81.)

Milan–Hellas Verona 3–2 (Giroud 59., Kessié 76. – 11-esből, Günter 78. – öngól, ill. Caprari 7., Barák 24. –11-esből)
Spezia–Salernitana 2–1 (Strelec 51., V. Kovalenko 76., ill. Simy 39.)
Lazio–Internazionale 3–1 (Immobile 64. – 11-esből, F. Anderson 81., Milinkovics-Szavics 90+1., ill. Perisic 12. – 11-esből)

1. Napoli 8 8 19–3 +16 24
2. Milan 8 7 1 18–7 +11 22
3. Internazionale 8 5 2 1 23–11 +12 17
4. Roma 8 5 3 16–9 +7 15
5. Lazio 8 4 2 2 18–13 +5 14
6. Atalanta 8 4 2 2 14–10 +4 14
7. Juventus 8 4 2 2 12–10 +2 14
8. Bologna 8 3 3 2 13–15 –2 12