Serie A: a Samp mínusz kettőről felállva verte meg a Parmát

M. D.M. D.
2020.07.19. 19:27
A Sampdoria kétgólos hátrányból felállva 3–2-re megverte idegenben a Parmát az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

Az első félidő nem úgy alakult, ahogyan az a két csapat formája alapján várható lett volna: a Parma az előző öt bajnoki mérkőzésén csak egy pontot szerzett, míg a Samp a legutóbbi öt fordulóban négy győzelmet aratott, a szünetben mégis Gervinhóék vezettek 2–0-ra.

A második játékrészben aztán fordult a kocka, a genovai együttes a gólt és gólpasszt jegyző Fabio Quagliarella vezérletével megfordította az eredményt (2–3), és 1951 óta először szerzett három gólt sorozatban három Serie A-mérkőzésen (az előző két körben az Udinesét 3–1-re, a Cagliarit 3–0-ra intézte el).

Így aztán a Parma továbbra is a leggyengébb formában lévő olasz élvonalbeli csapat a sereghajtó SPAL mellett az elmúlt öt bajnoki meccs eredményeit figyelembe véve – mindkét együttes egy pontot gyűjtött ebben az időszakban –, míg a Sampdoria júliusban a megszerezhető 18 pontból 15-öt bezsebelt.

Fontos megjegyezni, hogy a Parmánál két fiatal magyar labdarúgót is neveztek a mérkőzésre: az egyaránt 18 éves Kosznovszky Márk és Balogh Botond is először volt a meccskeret tagja a Serie A-ban, de a bemutatkozásukra vasárnap még nem került sor.

OLASZ SERIE A
34. FORDULÓ
Parma–Sampdoria 2–3 (Gervinho 18., Bereszynski 40. – öngól, ill. Chabot 48., Quagliarella 69., Bonazzoli 78.)

KÉSŐBB
19.30:
Brescia–SPAL
19.30: Fiorentina–Torino (Tv: Digi Sport2)
19.30: Genoa–Lecce (Tv: Digi Sport3)
19.30: Napoli–Udinese (Tv: Digi Sport1)
21.45: Roma–Internazionale (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐ
21.45:
Juventus–Lazio (Tv: Digi Sport1) – élőben NSO-n!

SZOMBATON
Milan–Bologna 5–1 (Saelemaekers 10., Calhanoglu 24., Bennaszer 49., Rebic 57., Calabria 91., ill. Tomijaszu 44.)
Cagliari–Sassuolo 1–1 (Joao Pedro 63., ill. Caputo 12.)
HellasVerona–Atalanta 1–1 (Pessina 59., ill. D. Zapata 50.)

1. Juventus 33 24 5 4 70–35 +35 77
2. Atalanta 34 21 8 5 94–44 +50 71
3. Internazionale 33 21 8 4 72–34 +38 71
4. Lazio 33 21 6 6 68–35 +33 69
5. Roma 33 17 6 10 61–44 +17 57
6. Milan 34 16 8 10 53–43 +10 56