Serie A: a Roma 100 perces meccsen, VAR-on bukta el a három pontot

2019.10.06. 17:08
Duván Zapata nyitotta meg a gólcsapot Bergamóban (Fotó: AFP)
Az Atalanta 3–1-es győzelmet aratott a Lecce felett, ezzel továbbra is őrzi harmadik helyét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójában. A Bologna fordulatos mérkőzésen játszott 2–2-s döntetlent a Lazióval. A másik római csapat, a Roma szintén ikszelt, ezúttal a Cagliarival nem bírt el hazai pályán.

Az Atalanta idénycsúcsot felállítva 14 lövést és fejest eresztett meg a vendég Lecce kapujára, belőlük kettő is gól lett: a 35. minutumban Duván Zapata, a 40. percben Alejandro Gomez (2–0) iratkozott fel az eredményjelzőre. A bergamói csapat a második félidőben sem vett vissza, újabb 13 kísérlettel jelentkezett, az 56. percben Robin Gosens révén pedig már három góllal is vezetett (3–0).

Rómában 100 percen is túl nyúlt a Cagliari vendégjátéka. A hazai együttes a 26. percben került hátrányba Joao Pedro találata után, majd Luca Ceppitelli öngóljával egalizált még az első félidőben. Az igazi dráma a 90. percben jött el: Edin Dzeko átadását a csereként beálló Nikola Kalinic váltotta gólra – csakhogy jött a VAR, és vagy négypercnyi videózás után érvénytelenítették a találatot. Az AS Roma ezzel ideiglenesen sem tudta megelőzni a Napolit a tabellán és feljönni a negyedik helyre...

A Bologna két kiállítással tarkított mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott a mindkétszer hátrányból egalizáló Lazióval. A végeredmény már az első félidőben kialakult, igaz, így sem volt unalmas a második félidő: Lucas Leiva kilenc perc alatt begyűjtött két sárgájára, Gary Medel egy azonnali pirossal „válaszolt”.

A videobírónak ezen a találkozón is kulcsszerep jutott: az 52. percben Mattias Svanberg remekbe szabott találatát érvénytelenítették a felvételek alapján, majd Medel sárga lapját váltották át pirosra – szintén a VAR beavatkozása után. A 88. percben Rodrigo Palacio szabálytalansága után jutott büntetőhöz a Lazio, amely így sem örülhetett: Joaquín Correa kihagyta a tizenegyest.