Serie A: a Napoli és a Juventus is hozta a kötelezőt

2016.02.07. 16:59
A nápolyi szurkolók támogatásukról biztosították védőjüket, Kalidou Koulibalyt
Az olasz bajnoki éllovas Napoli és üldözője, a Juventus is nyert vasárnap délután a Serie A 24. fordulójában, így megmaradt a kétpontos különbség a két csapat között. A szombaton ikszelő Fiorentina hátránya már tíz pont a Napolival szemben, s nyolc a Juve mögött. A Milan hazai pályán nem tudta legyőzni az Udinesét, a Palermo Balogh Norbert nélkül ért el 2–2-es döntetlent a Sassuolo vendégeként.

A bajnoki éllovas Napoli otthonában szívmelengető jelenetsor játszódott le a kezdőrúgás előtt, a szurkolók nagy része a szenegáli Kalidou Koulibaly arcképét ábrázoló lapot tartott maga fölé. Ezzel biztosították együttérzésükről a védőt, akit a Lazio elleni hétközi bajnokin olyan szinten sértegettek a római klub szurkolói, hogy még szüneteltetni is kellett a meccset.

ÍME, AZ ESET!

Sokáig ez volt a legszebb jelenet a Carpi elleni meccsen, a hazai csapat sehogy sem tudta feltörni a vendégek védelmét. A második félidő 11. percében Raffaele Bianco kiállításával emberelőnybe kerültek a hazaiak, akik tizenegyesből szerzett góllal törték meg a jeget: Gonzalo Higuaín a 69. percben talált be büntetőből. Az argentin a 24. gólját szerezte a 24. fordulóban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A Napoli története során először nyert meg egymás után nyolc bajnokit, az 1988-as hetes sorozatot múlta felül. Ám hol van ez a Juventus 14-es szériájától?

A Napolihoz hasonlóan a Juventus is sokáig eredménytelenül rohamozta ellenfele kapuját, a Frosinone a 73. percig ellenállt a nyomásnak. Ekkor aztán Juan Cuadrado megszerezte a vezetést a Juventusnak, amely a 91. percben Paulo Dybala révén állította be a végeredményt. A Juventus győzelme nem járt áldozat nélkül, Giorgio Chiellinit le kellett cserélni a 77. percben.

Jövő szombaton 20.45-től Juventus–Napoli lesz Torinóban!

FROSINONE–JUVENTUS 0–2

A Palermo nem nevezte a Sassuolo elleni bajnokira a hét közepe óta megfázással küszködő Balogh Norbertet. A szicíliaiak fordulatos meccsen szereztek egy pontot, a 30. percben vezetést szereztek, de az 53. percben nekik kellett egyenlíteniük a pontszerzéshez.

A Milan mindent megtett az Udinese ellen, de a 17. percben esett Pablo Armero-gól után csak egyenlítésre futotta az erejéből. Két győzelem után megállították a Milant, amely a táblázat 6. helyén ragadt.

OLASZ SERIE A
24. FORDULÓ
Napoli–Carpi 1–0 (Higuaín 69. – 11-esből)
Torino–Chievo 1–2 (Benassi 19., ill. Bruno Peres 34. – öngól, Birsa 72. – 11-esből)
Frosinone–Juventus 0–2 (Cuadrado 73., Dybala 91.)
Sassuolo–Palermo 2–2 (Defrel 45., Missiroli 50., ill. F. Vázquez 30., Djurdjevics 53.)
Milan–Udinese 1–1 (Niang 48., ill. Armero 17.)