Serie A: a Lazio nyert és előzött Bergamóban

K. T. I.K. T. I.
2021.01.31. 16:53
Adam Marusics (balra) nemcsak gyors, hanem rendkívül fontos gólt is szerzett (Fotó: AFP)
A Lazio idegenben győzte le az Atalantát, ezzel a három ponttal meg is előzte bergamói riválisát a tabellán és legrosszabb esetben is a 6. helyen zárja az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulóját.

Adam Marusics 2 perc és 6 másodperc után szerzett vezetést a rómaiaknak (0–1), ezzel 2020 februárja óta a leggyorsabb Lazio-gólt jegyezte a bajnokságban. Érdekesség, hogy azt a találatot is Marusics érte el – anno a Genoa kapuját vette be.

Hiába birtokolta jóval többet a labdát az Atalanta, a házigazda mezőnyfölénye ezúttal totálisan meddőnek bizonyult, Pepe Reina kapuját is csak egyszer sikerült eltalálni. Ezzel szemben a Lazio remekül kontrázott és Szegej Milinkovics-Szavics fejese vagy Ciro Immobile leshatárról való kiugrása után könnyen meg is duplázhatta volna az előnyét.

Ez végül a második félidő elején jött össze a vendégeknek: az 51. percben egy újabb kontra során Joaquin Correa vezethette ziccerig a labdát, majd lőtt Pierluigi Gollini kapujába (0–2).

A hajrá kezdetén Immobile tehette volna még magabiztosabbá a sikert, ám találatát les miatt nem adták meg. A végjátékban az Atalanta ugyan minden mindegy alapon felbátorodva veszélyesebb tudott lenni, Luis Muriel a 79. percben kapufát lőtt, majd a kipattanóból Mario Pasalic szépített (1–2), ám ennél tovább nem jutott a házigazda. A csereként beállt Vedat Muriqi a 83. percben ajtó-ablak helyzetben hat méterről az üres kapuba passzolt, ezzel lezárta a meccset (1–3).

A Lazio megszerezte a három pontot – mindezt négy nappal azután, hogy épp Bergamóban 3–2-re kikapott és így kiesett az Olasz Kupa negyeddöntőjében.

Az Atalanta tíz bajnokit követően kapott ki ismét a Serie A-ban, legutóbb még november végén szenvedett vereséget a Gasperini-csapat, akkor ugyancsak hazai pályán, a Veronától. A hazaiak problémáit csak súlyosbítja, hogy a találkozón elvesztették első számú kapusukat, a 66. percben sérülés miatt lecserélt Gollinit.

A Lazio a bajnokságban zsinórban ötödször győzött – s többek között ennek is köszönhetően előzött a tabellán.

A Cagliari hazai pályán döntetlent játszott a Sassuolóval (1–1), a Genoa idegenben a Crotonét (0–3) verte meg.