Serie A: a Juve az élre állt, először nyertek Baloghék

2016.09.21. 22:48
Niccolo Giannetti (balra) és a juvés Alex Sandro harcol a labdáért (Fotó: AFP)
A Juventus és a Roma is 4–0-ra győzött hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A Juve ezzel az élre állt, a Napoli ugyanis nem bírt idegenben a Genoával. Az Inter a Juve után az Empolit is elintézte, a Palermo pedig megszerezte első győzelmét, amiből néhány perc erejéig Balogh Norbert is kivette a részét.

A Juventus egy félidő alatt lerendezte a Cagliarit, mégsem lehetnek teljesen elégedettek a 4–0-ra nyerő „zebrák” szurkolói, Gianluigi Buffont ugyanis a szünetben le kellett cserélni. A hírek szerint izomsérülést szenvedett a klasszis kapus. A találkozó első gólját Daniele Rugani szerezte, aki először volt eredményes a torinóiaknál.

A Roma híveit szintén nem fenyegette színinfarktus veszélye, a sereghajtó Crotone ellen 4–0-ra győztek a fővárosiak. Francesco Totti végig a pályán volt a Romában (ez bajnokin 2015. május 31. óta először fordult elő), a harmadik találatnál ő adta a (nem akármilyen) gólpasszt Edin Dzekónak.

A Napoli ugyanakkor csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Genoa vendégeként, így át kellett adnia a tabella első helyét a Juvénak.

Mauro Icardi tartja jó formáját, gyors duplájával az Inter három ponttal gazdagodott Empoliban.

Az Udinese–Fiorentina mérkőzésen a két kezdőcsapatban összesen egy olasz játékos szerepelt, Filippo Bernardeschi, akinek tizenegyesgóljával mentettek pontot a vendégek.

Sallai Roland és Balogh Norbert is a kispadon kezdett a Palermóban, utóbbit a 84. percben becserélték. Csapata ekkor még 0–0-ra állt az Atalanta otthonában, ám a macedón Ilija Nesztorovszki góljának köszönhetően végül megszerezte idénybeli első bajnoki győzelmét.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Atalanta–Palermo 0–1
(Nesztorovszki 89.)
Chievo–Sassuolo 2–1 (Rigoni 21., Castro 40., ill. Defrel 28.)
Empoli–Internazionale 0–2 (Icardi 10., 17.)
Genoa–Napoli 0–0
Juventus–Cagliari 4–0 (Rugani 14., Higuaín 34., Dani Alves 39., Ceppitelli 84. – öngól)
Pescara–Torino 0–0
Roma–Crotone 4–0 (El Shaarawy 26., Szalah 37., Dzeko 48., 57.)
Udinese–Fiorentina 2–2 (D. Zapata 26., Danilo 45., ill. Babacar 30., Bernardeschi 52. – 11-esből)