Serie A: a Genoa a hajrában fordított a Juventus ellen

V. Á.V. Á.
2022.05.06. 22:59
Criscito gólja döntött a Juve ellen (Fotó: AFP)
A Genoa 2–1-re nyert a Juventus ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának pénteki játéknapján.

A gól nélküli első félidőt követően a második játékrész első percében óriási helyzetet hagyott ki a Genoa. Ezt hamar megbüntette a Juventus, a 49. percben Paulo Dybala 18 méterről lőtt a hosszú alsóba. A GÓL ITT!

Egy kis stat: ez volt Dybala 115. gólja a Juventusban, amivel beérte Roberto Baggiót, így kilencedik a klub mindenkori góllövőlistáján. (Opta)

A kiesés elől menekülő Genoa a 87. percben az izlandi Albert Gudmundsson találatával egyenlített. Egy perccel később Wojciech Szczesny hatalmas bravúrja kellett ahhoz, hogy ne szerezze meg a vezetést a házigazda. A GÓL ITT!

A 94. percben Álvaro Morata egyedül vezette a kapusra a labdát, majd Moise Kean elé passzolt, aki mellé rúgta a ziccert. A túloldalon viszont a játékvezető büntetőt ítélt, melyet a korábbi Juve-játékos, Domenico Criscito értékesített. A Genoa 2–1-re nyert, így továbbra is van esélye a bennmaradásra.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ

Genoa–Juventus 2–1
(A. Gudmundsson 87., Criscito 90+6. – 11-esből, ill. Dybala 49.)
Internazionale–Empoli 4–2 (S. Romagnoli 40. – öngól, L. Martínez 45., 64., A. Sánchez 90+4., ill. Pinamonti 5., Asllani 28.)