Serie A: a Fiorentina 15 év után nyert ismét az Inter otthonában

2015.03.01. 20:16
Három siker után a Fiorentina ellen elbukott az Inter (Fotó: Action Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában a Fiorentina Mohamed Szalah góljával 1–0-ra nyert az Inter otthonában – erre 2000 májusa óta először került sor.

A sokáig eseménytelenül csordogáló mérkőzés az első fél órát követően pörgött fel egy kicsit, előbb Tomovics jobb oldali akciója után a középen érkező Kurtic vágta 15 méterről, futtából a labdát a bal felső fél, majd Guarín 20 méterről, jobbról a jobb felsőt vette célba, a labda viszont a jobb oldali kapufáról kifelé pattant.

Az 56. percben aztán megtört a jég: egy bal oldali beadás után Handanovic kivetődve pont a középen érkező Szalah elé ütötte a labdát, aki 10 méterről a kapuba ágyúzott (0–1).

A kapott gól után felpörgött az Inter, előbb Guarín, majd a csereként beálló, és az együttesnek új lendületet adó Shaqiri lövését is védenie kellett Netónak, majd a 72. percben Icardi nagy helyzetben nem találta el a kaput.

A 84. percben Palacio egyéni akciója végén a bal alsóra tartó löketet védte a kapus – ha van szíve leadni, Icardi a hosszún üresen várta a labdát...

A 92. percben még egy lehetőség adódott a házigazda előtt, Shaqiri sokadik beadása után Palacio fejelt a bal felső irányába, de Neto nagy bravúrral hárított.

Gólt ezen a napon azonban nem tudtak szerezni a fekete-kékek – pedig az utolsó tíz percben a vendégek két sérülés miatt kilenc emberrel fejezték be a meccset! –, így sorozatban elért három győzelem után ezúttal pont nélkül maradtak.

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A Lazio idegenben 3–0-ra legyőzte a Sassuolót. A római együttesből ezúttal is a remek formában futballozó Felipe Andersont kell kiemelni, aki az első találat után a másodiknál előkészítőként jeleskedett. A brazil játékos december eleje óta nyolc bajnokin a hatodik góljánál jár, emellett pedig összesen hat asszisztot is kiosztott már.

A Palermo Empoli elleni mérkőzésén nem született gól, „cserébe” a hazaiakat erősítő Franco Vázquez a szezonban nyolcadik alkalommal is eltalálta a kapufát, ez pedig néggyel több, mint amennyit bárki más jegyez az idényben.

A Cesena otthon 1–0-ra nyert, Alejandro Rodríguez találata pedig a 2000. volt, amelyet az Udinese kapott a Serie A-ban.

A Verona 2–1-re nyert Cagliariban. A vendégek első gólját szerző Luca Toni már 10 találatnál jár ebben az idényben, s így a 37 éves támadó pályafutása során nyolcadik alkalommal jutott el két számjegyű termésig az első osztályokban.