Serie A: az Atalanta hárommal nyert az első Milan otthonában

CS. M.CS. M.
2021.01.23. 19:59
Az Atalanta legyőzte idegenben a Milant (Fotó: Getty Imgaes)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának szombati játéknapján az Atalanta 3–0-ra legyőzte a listavezető Milant idegenben, míg az Inter 0–0-s döntetlent játszott az Udinese otthonában.

Milan–Atalanta 0–3

A 26. percben szerezte meg a vezetést az Atalanta: egy beadás után Cristian Romero az ötösön belülről fejelhetett, Gianluigi Donnarumma pedig nem tudott hárítani. A második játékrészt is jól kezdték a vendégek, hiszen az 53. percben büntetőhöz jutottak, amelyetJosip Ilicic értékesített. A folytatásban hiába próbált támadni a Milan, gyakorlatilag veszélytelen volt a kapura, míg az Atalanta megadta neki a kegyelemdöféstDuván Zapata révén.

Udinese–Internazionale0–0

A Milan bukásával az Inter nyerhette volna a legnagyobbat, ha legyőzi az Udinesét. Antonio Conte együttesének ugyan megvoltak a lehetőségei, de nem tudta őket gólra váltani – pontosztozkodás lett a vége (0–0). A Milan továbbra is listavezető, de már csak 2 pont az előnye az Interrel szemben.

Fiorentina–Crotone 2–1

A Napolitól kapott hatos után magukhoz tértek a firenzeiek, akik két első félidős gól után megszerezték a három pontot a Crotone ellen. A vezetést szerző Giacomo Bonaventura sorozatban a tizedik bajnoki idényében talált be, hozzá hasonló élő sorozattal csak Josip Ilicic és Fabio Quagliarella büszkélkedhet a Serie A-ban.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Milan–Atalanta 0–3 (C. Romero 26., Ilicic 53. – 11-esből, D. Zapata 70.)
Udinese–Internazionale 0–0
Fiorentina–Crotone 2–1 (Bonaventura 20., Vlahovics 32., ill. Simy 66.)
Roma–Spezia 4–3 (B. Mayoral 17., 52., Karsdorp 55., Lo. Pellegrini 90+2., ill. R. Piccoli 24., Farias 59., D. Verde 90.)
Vasárnap
12.30: Juventus–Bologna (Tv: Digi Sport1)
15.00: Genoa–Cagliari (Tv: Digi Sport2)
15.00: Verona–Napoli (Tv: Digi Sport1)
18.00: Lazio–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
20.45: Parma–Sampdoria (Tv: Digi Sport1)
Korábban
Benevento–Torino 2–2 (Viola 31. – 11-esből, Lapadula 49., ill. S. Zaza 51., 90+3.)

1. Milan 19 13 4 2 39–22 +17 43
2. Internazionale 19 12 5 2 45–23 +22 41
3. Roma 19 11 4 4 41–32 +9 37
4. Atalanta 19 10 6 3 44–23 +21 36
5. Napoli 17 11 1 5 40–16 +24 34
6. Juventus 17 9 6 2 35–18 +17 33
7. Lazio 18 9 4 5 30–25 +5 31
8. Sassuolo 18 8 6 4 31–27 +4 30