Serie A: kikapott a Juve; élen a Roma, nyomában a Napoli és a Fiorentina

2015.10.28. 22:50
Gervinho pazar formában van: sorozatban ötödik bajnokiján talált be (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójának szerdai játéknapján az élmezőnybe tartozó csapatok közül a Roma, a Napoli és a Fiorentina is győzött, így mindhárom csapat megelőzte az Intert, a „farkasok” pedig az élre álltak. Újra kikapott a címvédő Juventus.

ROMA–UDINESE

A Roma villámgyorsan jelét adta annak, hogy kész visszavenni a vezetést a tabellán, pedig kellemetlen ellenfél várt rá: az Udinese az előző négy meccsén veretlen maradt (igaz, előtte négyszer kikapott). A „farkasok” viszont tíz perc alatt két góllal nyomatékosították szándékukat.

Maicon játszotta a főszerepet a „farkasfalka” előretörésében, a brazil előbb remekül szolgálta ki a laposan kapásból a kapuba találó Miralem Pjanicot, majd a 9. percben a befejezést is magára vállalta, miután két udineit is látványosan lerázott magáról, és a lövéssel is szerencséje volt.

Gervinho a második játékrészben pontos, lapos lövéssel vette be a kaput – sorozatban ötödik bajnokiján! –, így Cyril Théréau gólja csupán szépségtapasz volt a friuliaknak, 3–1-es sikerével továbbra is az élen Rudi Garcia csapata!

NAPOLI–PALERMO

A bajnokság egyik legjobb formában lévő csapata a Palermo ellen is hozta formáját. Gonzalo Higuaín távoli, ám nagyon erős és pontos, jobb alsóban végződő lövése alapozta meg a sikert, a csereember, Dries Mertens pedig egy pattogós, kellemetlen csavarással biztosította be a három pontot. A Napoli sorozatban ötödször nyert!

HELLAS VERONA–FIORENTINA

Három vereség után egy kötelező feladvány, a mezőny egyetlen nyeretlen csapata, a Luca Tonit nélkülöző Hellas Verona várt a szezont amúgy remekül indító Fiorentinára. A firenzeieket kisegítette Rafa Márquez, a mexikói veteránról egy beadást követően a Pierluigi Gollini kapusról kipattanó labda jutott a hálóba.

Az öngól jelentette előnyt a második játékrészben egy szemre is mutatós támadós támadást követően fejelte meg a firenzei együttes, Giuseppe Rossi futott el a bal oldalon, a tökéletes kiszolgálás után pedig Nikola Kalinic passzolt a kapuba, a horvátnak ez volt már az 5. idegenbeli gólja a szezonban! A Fio a Napolihoz és az Interhez hasonlóan a Roma nyomában.

SASSUOLO–JUVENTUS

Története során először találkozott a két csapat úgy egymással, hogy a Sassuolo előrébb foglalt helyet a táblázaton, mint a Juventus. Ám ami ennél is nagyobb meglepetés: a forduló után is így maradt! Az Emilia-Romagna-i kiscsapat remekül használta ki, hogy a Juve némiképp felforgatott kezdővel és rendkívül idegesen vágott neki az összecsapásnak.

Nicola Sansone csodás szabadrúgással vette be Gianluigi Buffon hálóját a 20. percben, a torinóiak helyzetét pedig nehezítette, hogy Giorgio Chiellini a 39. percre összeszedte második sárga lapját is. A címvédő próbálkozott az egyenlítéssel, fordulás után volt is rá esélye, de ezúttal a szerencse sem szegődött mellé, a végére pedig ereje is elhagyta. Újabb kellemetlen veresége után továbbra is alsóházban az Allegri-csapat. A hárompontos rendszer bevezetése (1994–1995) óta még sosem volt ilyen kevés pontja 10 forduló után a Juvénak!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSRŐL RÖVIDEN

A Lazio hiába vezetett sokáig Bergamóban, az Atalanta fordított a második játékrészben. A Frosinone kétszer szerzett vezetést a Carpi ellen, másodjára a legjobbkor, ezzel nagyon fontos három ponthoz jutott. A Milannak Luca Antonelli lapos lövése a második győzelmet jelentette sorozatban. A Torino és a Genoa futballdrámájából iksszel jöttek ki a felek.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ

Atalanta–Lazio 2–1 (Baszta 69. – öngól, A. Gómez 86., ill. Biglia 16.)
Frosinone–Carpi 2–1 (Ciofani 51., Sammaraco 91., ill. Marrone 66.)
Verona–Fiorentina 0–2 (R. Márquez 25. – öngól, Kalinic 57.)
Milan–Chievo 1–0 (Antonelli 52.)
Napoli–Palermo 2–0 (Higuaín 39., Mertens 80.)
Roma–Udinese 3–1 (Pjanic 4., Maicon 9., Gervinho 63., ill. Théréau 77.)
Sassuolo–Juventus 1–0 (Sansone 20.)
Torino–Genoa 3–3 (M. López 28., Zappacosta 34., Tahcidisz 89. – öngól, ill. Laxalt 26., 94., Pavoletti 67.)

1. Roma 10 7 2 1 25–12 +13 23
2. Napoli 10 6 3 1 21–8 +13 21
3. Fiorentina 10 7 3 18–8 +10 21
4. Internazionale 10 6 3 1 10–7 +3 21
5. Sassuolo 10 5 3 2 13–10 +3 18
6. Lazio 10 6 4 15–15 0 18
7. Atalanta 10 5 2 3 13–11 +2 17
8. Milan 10 5 1 4 12–15 –3 16