Olasz Kupa: simán nyert, így a legjobb nyolc között van az Inter

2015.12.15. 22:55
Az Internazionale 3–0-ra legyőzte a Cagliarit a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, így továbbjutott.

Rodrigo Palacio szezonbeli első góljával szerezte meg a vezetést az Inter a 24. percben. A Cagliari a második félidő közepéig tartotta életben reményeit, a két horvát játékos, Marcelo Brozovic és Ivan Perisic egy-egy gólja azonban növelte a kék-feketék előnyét, akik így végül sima győzelmet arattak.Rodrigo Palacio szezonbeli első góljával szerezte meg a vezetést az Inter a 24. percben. A Cagliari a második félidő közepéig tartotta életben reményeit, a két horvát játékos, Marcelo Brozovic és Ivan Perisic egy-egy gólja azonban növelte a kék-feketék előnyét, akik így végül sima győzelmet arattak.

A korábbi találkozón a harmadik ligás Alessandria 2–1-re legyőzte a Genoát, így a második élvonalbeli klubot búcsúztatta el az Olasz Kupából a Palermo után. Az Alessandria az 1935–1936-os szezon óta nem jutott el ilyen messze a kupasorozatban, akkor a döntőig jutottak, ahol vereséget szenvedtek.

OLASZ KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Internazionale
–Cagliari (II.) 3–0 (Palacio 24., Brozovic 71., Perisic 81.)

KORÁBBAN
Genoa–Alessandria (III.) 1–2 (Pavoletti 90+2., ill. Marras 47., Bocalon 114.) – hosszabbítás után