Olasz Kupa: az Atalanta tíz emberrel is nyert a Lazio ellen

CS. M.CS. M.
2021.01.27. 19:43
Az Atalanta 3–2-re nyert emberhátrányban a Lazio ellen az Olasz Kupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

Az Atalanta követte az Intert az elődöntőbe (Fotó: Getty Images)

A gólgyártást az albánBerat Djimsiti kezdte meg a 7. percben, előnyhöz juttatva az Atalantát (1–0). Tíz perccel később a vendégek koszovói csatára, Vedat Muriqikiegyenlített, majd a félidő hajrájára fordulva már a Lazio vezetett: Francesco Acerbi talált be (1–2).

A hazaiak gyorsan tudtak reagálni a rómaiak góljaira, és Ruszlan Malinovszkij találatával még a szünet előtt kiegyenlítettek. A második játékrész elején José Paliminoveszélyesen rácsúszott ellenfele lábára, amiért a játékvezető kiállította, így az Atalanta emberhátrányba került.

Ennek dacára négy perccel később a hazai csapat visszavette a vezetést: Alekszej Mirancsuk került gólhelyzetbe, és nem hibázott. A bergamóiak a 66. percben ráadásul büntetőhöz jutottak, de Duván Zapata kihagyta. A folytatásban már nem változott az eredmény, így az Atalanta jutott be az elődöntőbe (3–2).

OLASZ KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Atalanta–Lazio 3–2 (Djimsiti 7., Malinovszkij 37., Mirancsuk 57., ill. Muriqi 17., F. Acerbi 34.)
Később
20.45:Juventus–SPAL (Tv:Sport2)
Csütörtökön

21.00:Napoli–Spezia (Tv:Sport2)
Korábban
Internazionale–Milan 2–1 (R. Lukaku 71. – 11-esből, C. Eriksen 90+7., ill. Ibrahimovic 31.)