Olasz Kupa: a Genoa nehezen bírt másodosztályú ellenfelével

2016.12.01. 20:38
Gólgazdag meccsen a Genoa jutott tovább a Perugia elleni párharcból a labdarúgó Olasz Kupában a legjobb 32 között.

A Genoa korán megszerezte a vezetést Giovanni Simeone (az Atlético Madrid vezetőedzőjének, Diego Simeonének a fia) révén. A védelem rosszul számította a ki a lescsapdát. 1–0

A 37. percben Simeone gólpasszal jeleskedett: Goran Pandev nagy erővel lőtte ki a bal felső sarkot a tizenhatos vonaláról. 2–0

A második félidő elején Rolando Bianchi tett róla, hogy a Genoa ne nyugodjon meg idő előtt: az 52. percben a rosszul helyezkedő hazai védelem asszisztálása mellett bepasszolta a kapufáról kipattanó labdát. 2–1

Bő tíz perccel később a lendületben lévő, a Serie B középmezőnyében szereplő Perugia egyenlített: az elefántcsontparti Jean Drole is kihasználta a Genoa-védelem helyezkedési hibáinak egyikét, s az ötösön belülről a kapuba fejelt. 2–2

A rendes játékidőben már nem esett több gól. Bár nem sokon múlt, hogy a Genoa újra megszerezze a vezetést pár perccel a vége előtt, csak kapufáig jutottak.

De ami késik, nem múlik: a hosszabbításban ismét előnybe került a Genoa, miután Pandev kegyetlen erővel a kapuba bombázott. 3–2

A Genoa még egyszer már nem engedte meg, hogy másodosztályú ellenfele egyenlítsen: a 116. percben Nikola Ninkovics éles szögből a kapuba bombázott (4–2). Mégsem ez volt az utolsó szó. Ugyanis másodpercekkel a lefújás előtt a Perugia még egyszer betalált Francesco Di Nolfo révén – gyönyörű gólt lőtt. Az egyenlítésre már nem maradt idő, a Genoa nehezen, de 4–3-mal továbbjutott a legjobb 16 közé.

OLASZ KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT

Genoa–Perugia (II.) 4–3 (G. Simeone 3., Pandev 37., 100., Ninkovics 116., ill. Bianchi 52., Drole 63., Di Nolfo 121.) – hosszabbítás után