Fiorentina: Jovics 28 perc alatt túlszárnyalta a madridi gólszámát – videó

Cs. B.Cs. B.
2022.07.13. 13:41
Luka Jovics (jobbra) 28 perc alatt túlszárnyalta a madridi gólszámát (Fotó: acffiorentina.com)
Luka Jovics július 8-án távozott a Real Madridtól, hogy szabadon igazolható játékosként csatlakozzon az olasz Serie A-ban szereplő Fiorentinához. A „királyiak” által 2019-ben 63 millió euróért szerződtetett szerb válogatott madridi időszaka kiábrándító volt, 51 tétmeccsen mindössze három gólt szerzett. Új csapatában 28 perc alatt túlszárnyalta ezt a teljesítményt, mivel debütáló meccsén négyszer is eredményes volt.

Nem a madridi időszakával fogja beírni magát a történelemkönyvekbe Luka Jovics, akit a 2018–2019-es idényben – az Eintracht Frankfurt színeiben 48 tétmeccsen 27 gólt és 7 asszisztot termelt – az egyik legnagyobb csatártehetségnek kiáltottak ki.

A 24 éves játékos még magára találhat, és a Fiorentina Real Vicenza elleni felkészülési mérkőzésén (7–0) 28 perc alatt megmutatta, hogy korábban miért látott benne fantáziát a Real Madrid.