Ökölvívás: a padlót is megjárva védte meg vb-címét az orosz

2015.04.11. 07:17
Ugyan a péntek esti, Youri Kayembre Kalenga elleni mérkőzésén megjárta a padlót is, megvédte WBA cirkálósúlyú világbajnoki címét Gyenyisz Lebegyev.

A Moszkvában megrendezett ökölvívó-összecsapás negyedik menetében sokak meglepetésére az orosz világelsőre számolni kellett, azonban Lebegyev a hetedik felvonásban visszaadta a kölcsönt az interim, azaz ideiglenes bajnok kongói-francia Kalengának, akinek a kondíciója ezt követően láthatón fogyni kezdett.

A küzdelmes találkozót végül egyhangú pontozással (115:112, 115:112, 116:111) abszolválta Lebegyev, aki 27 győzelem (ebből 20 k. o./t. k. o.), 2 vereség, 0 döntetlenre javította a rekordját.

A rendezvény programjában a korábbi cirkálósúlyú Európa-bajnok Rahim Csahkijev a negyedik menetben brutálisan kiütötte a szebb időket is látott Valerij Brudovot, illetve a nehézsúlyú exvilágbajnoki kihívó Manuel Charr tíz menetben, többségi döntéssel (98:93, 98:93, 95:95) maradt alul Johann Duhaupasszal szemben.