Bordeaux: Plasil csütörtökön aláírhat a francia bajnokhoz

Nagy valószínűséggel a Bordeaux-ban folytatja pályafutását Jaroslav Plasil.

Jaroslav Plasil Girondins_Bordeaux Osasuna

A Bordeaux-nak még egy fordulóig várnia kell a bajnokavatással

2009-05-30 07:35:13

Szombat este eldőlhetett volna a francia bajnoki cím sorsa. Egyszerű volt a képlet: ha a Girondins Bordeaux több pontot szerez a 37. fordulóban, mint a Marseille, tíz év után újra övé az aranyérem. Minden más esetben az utolsó játéknapra marad a bajnokavatás. Nos, az utóbbi eset valósult meg, miután hiába nyert a Bordeaux hazai pályán 1–0-ra a Monaco ellen, ugyanis a rivális Marseille is győzött a Nancy vendégeként.

Ligue_1 Girondins_Bordeaux Olympique Marseille

A Lyon legyőzte a Bordeaux-t, és már hét ponttal vezet a Marseille előtt

2008-11-20 04:00:27

Rangadóval zárult a francia bajnokság 12 . fordulója. A bajnoki címvédő tavalyi legnagyobb ellenfelét a Girondins Bordeaux-t fogadta hazai pályán, és meg kellett küzdenie a három pontért. A Lyon végül 2–1-re legyőzte ellenfelét, és már hét ponttal vezeti a gall pontvadászatot.

Ligue_1 Girondins_Bordeaux Olmipique Lyon

Döntetlen, vezéráldozattal: hosszú időre elvesztheti Drogbát a Chelsea

2008-10-06 04:00:26

Nem kérdés, melyik csapat indulhatott elégedettebben az öltözőbe a Bajnokok Ligája A-csoportjának nagy érdeklődéssel várt CFR Cluj–Chelsea meccse után: a kolozsvári vasutasoknak tökéletesen megfelelt a 0–0. A londoniak meg nem elég, hogy nem szereztek három pontot, elvesztették az újra megsérülő Didier Drogbát is, így tovább nőtt „kilométeres” sérültlistájuk. A másik meccsen a Roma a Bordeaux ellen javított, Luciano Spalletti szerint elsősorban mentális téren dőlt el a franciák elleni meccs.

Bajnokok Ligája Didier_Drogba Roma A csoport

Ligue 1: rutinos argentin védőt igazolt a Girondins Bordeaux

2008-08-04 04:00:23

A Girondins Bordeaux csapata leigazolta Diego Placentét, a San Lorenzo rutinos argentin védőjét.

Girondins_Bordeaux Ligue_1

Franciaország: az Olympique Lyon nyerte a rangadót

2008-03-16 00:00:27

A francia bajnokság vasárnap esti rangadóján a bajnokság két első helyzettje, a bajnok Lyon és a Bordeaux csapott össze.

Ligue_1 Olympique_Lyon

A Bordeaux rommá verte a Monacót a II. Lajos-stadionban

2008-02-21 00:00:30

Az AS Monacót rommá verte a bajnoki aranyra hajtó Girondins Bordeaux együttese a II. Lajos-stadionban a francia élvonalbeli bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Az első félidőben még semmi nem utalt arra, hogy kiütéses vendégsikerrel zárul a találkozó, de az 51. percben beindult a gólgyártás. Fernando Cavenaghi és Johan Micoud is duplázott. Laurent Blanc együttese ezzel egy pontra megközelítette a listavezető, bajnoki címvédő Olympique Lyon csapatát.

Ligue_1 Monaco

Benzema adta meg a kegyelemdöfést a Sochaux-nak, a vége: 4-1

2008-02-13 00:00:30

Mindhárom pontot otthon tudta tartani a címvédő Olympique Lyon együttese a Sochaux-Montbéliard gárdája ellen szombat este a francia élvonalbeli bajnokság 24. fordulójában. Mathieu Bodmer már a második percben vezetést szerzett, de Fabrice Pancrate a szünet utáni percekben egyenlíteni tudott. Negyedórával a vége előtt Bodmer ismételten megzörgette a hálót, a ráadásban pedig Govou és Benzema tette fölényessé a hazai sikert. A Bordeaux az argentin Fernando Cavenaghi duplájával, illetve Alou Diarra találatával ért révbe a sereghajtó Metz ellen. A Nancy hosszú idő után nyert újra, a Monaco gólnélküli döntetlenre végzett hazai környezetben.