Találatok a 100 m címkére

Találatok száma: 15

Atlétika: akár 9 másodperc alá is vihető a 100 méteres síkfutás világcsúcsa

2020-06-19 14:50:30

Egyes tudósok kutatásai szerint akár 9 másodperc alá is vihető a férfi 100 méteres síkfutás világrekordja, melyet jelenleg a nyolcszoros olimpiai bajnok jamaicai Usain Bolt tart a 2009-es világbajnokságon elért 9.58 másodperces idejével.

sprintfutás atlétika Usain Bolt Jean-Francois Toussaint 100 m

Atlétikai vb: Christian Coleman nem jó fej, de iszonyú gyors

2019-09-28 21:43:49

A világbajnoki aranyérmes Christian Coleman viselkedésével nem lopta be magát mindenki szívébe a dohai atlétikai világbajnokságon, de ettől még tény, jelenleg nincs nála jobb sprinter a világon.

atlétikai vb Christian Coleman 100 m

Atlétika: még fejlődni kell, hogy a 9.58-at megdöntsék – Bolt

2019-08-15 10:15:37

Usain Bolt szerint a jelenlegi sprintereknek még gyorsulniuk kell, hogy meg tudják dönteni csúcsait – a jamaicai sztár annak a kapcsán nyilatkozott, hogy tíz éve, 2009. augusztus 16-án futotta 9.58 másodperces világrekordját 100 méteren a berlini világbajnokságon.

világcsúcs atlétika Usain Bolt 100 m

Videó: elképesztő világrekord 100 méteren – keresse a hibát…

2016-02-29 12:49:17

Az olimpiai és világbajnok Justin Gatlin Japánban megfutotta minden idők leggyorsabb 100 méterét, az amerikai 9.45 másodperces idővel átadta a múltnak Usain Bolt korábbi, 9.58-as csúcsát. Akad azonban egy kis probléma: egy tévéműsor kedvéért volt az egész, és szélgépekkel segítették a futást, ami finoman szólva szabálytalan.

videó futás Justin Gatlin 100 méter 100 m

Atlétikai vb: Bolt elképesztő csatában nyert 100-on!

2015-08-23 15:18:17

A jamaicai Usain Bolt nyerte meg a férfi 100 méteres síkfutás döntőjét a pekingi atlétikai világbajnokságon. Az immár kilencszeres világbajnok 9.79-es idővel nyert, mögötte az amerikai Justin Gatlin végzett, aki az utolsó métereken még úgy tűnt, megelőzheti Boltot.

atlétikai vb atlétika Usain Bolt Justin Gatlin 100 méter 100 m

Atlétikai vb: Bolt egy századdal legyőzte Gatlint a 100-as döntőben

2015-08-23 14:26:26

Usain Bolt győzelmével ért véget a férfi 100 méteres síkfutás döntője a pekingi atlétikai világbajnokságon. A jamaicai klasszis egyetlen századdal előzte meg az amerikai Justin Gatlint.

atlétikai vb atlétika Zsivoczky-Farkas Györgyi Usain Bolt Pars Krisztián Justin Gatlin

Atlétika: Powell megvillant, 9.84 az év eddigi legjobb száza

2015-05-10 11:57:01

A jamaicai Asafa Powell kitűnő, 9.84 másodperces eredménnyel nyert 100 méteres férfi síkfutásban a kingstoni meghívásos atlétikai viadalon, megelőzve az amerikai Ryan Bailey-t (9.93) és a szintén jamaicai Nesta Cartert (9.98).

atlétika Asafa Powell 100 m

Atlétikai Eb: brit arany a 100 méteres sprintben a férfiaknál

2014-08-13 22:17:35

A brit James Dasaolu 10.07 másodperces idővel megnyerte a férfiak 100 méteres számát a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon, így begyűjtötte élete első Eb-aranyát.

atlétikai Eb atlétika James Dasaolu 100 méter 100 m

Atlétikai Eb: 22 esztendős holland lett a 100 királynője

2014-08-13 21:19:38

A zürichi atlétikai Európa-bajnokságon a nők 100 méteres sprintjében a holland Dafne Schippers futott be elsőként, így begyűjtve élete első felnőtt Eb-aranyát.

atlétikai Eb atlétika Dafne Schippers 100 méter 100 m

Videó: Usain Bolt 150 méteren is verhetetlen

2013-03-31 19:17:36

A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt az idén először Brazíliában, a Copacabana strandján állt rajthoz. A jamacai sprinter fölényesen nyerte a versenyt, 14.42 másodperc alatt teljesítette a 150 méteres távot, amivel csak megközelíteni tudta saját és a világ eddigi legjobb eredményét, amelyet még 2009-ben ért el (14.35).

videó sprint futás Usain Bolt Copacabana Brazília

Férfi 100 m: Gay kiesett, Bolt 9.85-öt „kocogott”

2008-08-23 04:00:31

Nem jutott be a férfi 100 méteres síkfutás fináléjába a világbajnok Tyson Gay, miután 10.05-tel csak az 5. lett az elődöntőfutamában.

100 m

Atlétika: minden idők leggyorsabb 100 méterét futotta Gay

2008-07-07 04:00:19

Szenzációs, 9.68-as idővel győzött a 100 méteres síkfutás döntőjében az amerikai atlétikai válogatón az előfutamban országos csúcsot futó Tyson Gay. Ezzel Gay nevéhez fűződik minden idők leggyorsabb 100 métere, bár teljesítménye nem ért világcsúcsot, a hátszél ugyanis mintegy duplája (4,1 m/s) volt a megengedettnek.

Tyson Gay Peking 2008

Atlétika: Usain Bolt két századra a 100 m világcsúcsától

2009-01-09 10:47:20

A jamaicai Usain Bolt szenzációs, 9.76 mp-es eredménnyel nyerte a férfi 100 métert a kingstoni nemzetközi atlétikai versenyen.

100 m Usain Bolt

Asafa Powell idénykezdésére június végéig várni kell

A férfi 100 méteres síkfutás világcsúcstartója, Asafa Powell újabb sérülést szenvedett, ezért a sprinter idénykezdése tovább csúszik a vártnál. A jamaikai sprinter hazája bajnokságán, júniusban állhat majd ismét rajtgépbe.

olimpia Asafa Powell 100 m

Asafa Powell 9.74 másodpercre javította meg a 100 m világrekordját

A jamaicai Asafa Powell 9.74 mp-cel megdöntötte a férfi 100 m-es síkfutás világcsúcsát a Rietiben rendezett atlétikai Grand Prix-n. A kiváló sprinter ezt az eredményt 1,7 m/s-os hátszélben produkálta, és saját rekordját döntötte meg, amelyet Justin Gatlinnal együtt tartott.