NFL: Brees remekelt, a Saints megverte a Dallast

2013.11.11. 07:49
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 10. fordulójában a New Orleans Saints a magyar idő szerint hétfő éjjel rendezett mérkőzésen hazai pályán 49–17-re győzött a Dallas Cowboys ellen.

A New Orleans számára jól indult a Dallas elleni mérkőzés, ugyanis Drew Brees 22 yardos passzából Marques Colston már az első negyedben touchdownt szerzett.

Ezt követően egy mezőnygóllal, majd a második negyed elején DeMarco Murray futott TD-jével még fordított a Cowboys, de ezzel el is lőtték minden puskaporukat a vendégek. Az összesen 392 yardot passzoló, négy TD-t is előkészítő irányító, Drew Brees vezérletével beindult a Saints-henger. A nagyszünetre már 28–10-re vezettek a hazaiak, a vége pedig 49–17 lett.

A hazaiaknál a futók közül Mark Ingram emelkedett ki, aki 145 yardot futott, és volt egy TD-je is. Az elkapók közül pedig a már említett, 107 yarddal és egy TD-vel záró Colstont lehet kiemelni.

A másik oldalon hiányoztak a klasszisteljesítmények, a Dallas irányítója, Tony Romo 128 yarddal és egy TD-passzal zárt.

A New Orleans ezzel a győzelemmel 7–2-es mérleget tudhat magáénak, amivel az NFC második helyén áll a Seattle mögött.