NFL: a Seahawks védelme letöri a Sólymok szárnyait – tippek

2017.01.13. 17:22
A konferencia-elődöntőkhöz érkezett a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) jelenlegi idénye – ismét itt a tippek ideje. Szombaton a Seahawks védelme letöri az eddig szárnyaló Sólymok szárnyait, a Texans több pontot szerez, mint amennyit eddig a Patriots engedett, vasárnap a Le'Veon Bell szétfutja a Kansas Cityt, a Dallas és a Green Bay meccse pedig elmarad a várt pontzáportól.

Az előző heti tippek

Eli Manningnek és a Giantsnek harmadszorra már nem sikerült, az első félidő utolsó perceiben éledező Packers nagyon simán, 38–13-ra nyert az Óriások ellen.

JayAjayi és a Miami esetében már jóval jobban alakult a tippünk, az alapszakaszban a Steelers ellen 204 yardot futó running back valóban ennek harmada (68) alatt zárt, méghozzá nem is kevéssel (33). A 30–15-re nyerő Dolphins ezúttal valóban nagyon simán kikapott (12–30).

Meglepően „pontgazdag” lett a Brock Osweiler vezette Houston és a harmadik számú irányítóval felálló Oakland mérkőzése, a két csapat végül 41 pontig is eljutott, így a minimalista (30) tippünket azért túlteljesítették a felek (27–14).

A Seahawks védelme is megemberelte magát, még a sérülések ellenére is 231 yardon tartotta Matthew Staffordékat.

Bátor Jóska

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2016-os idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az előző heti túl bátor vállalások után egy picit visszafogottabb vállalások jönnek. BigBenRoethlisberger legalább kétszereladja a labdát a Kansas City Chiefs otthonában, Le'VeonBell viszont legalább 125futottyarddal veszi ki a részét a Steelersgyőzelméből. A két gárda az alapszakaszban is összecsapott, a Steelers már az első negyedben ellépett 22–0-ra, majd 36–0-val kezdte a negyedik negyedet, a Chiefs erejéből csak a kozmetikázásra futotta (43–14).

A Dallas a hosszú támadásvezetésekkel képes lehet limitálni Aaron Rodgersék lehetőségeit, ráadásul a Cowboys csupán 19.1 pontot engedett a szezonban meccsenként, ez pedig az ötödik legjobb mutató. A Packers a 4. (27.0), a Cowboys az 5. (26.3) legtöbb pontot szerezte meccsenként, ezúttal viszont ettől elmaradnak a felek, 45pontalatt zárnak. Az alapszakaszban a Cowboys védelme három negyeden keresztül megfelelően limitálta az akkor igencsak botladozó Packerst (20–6), és végül 30–16-ra nyert a Dallas.

A Falcons 415.8 yardjával a második legtöbbet haladt meccsenként, 33.8 pontos átlagával pedig toronymagasan uralta a ligát. A Seahawks ellen azonban 320 és 25alatt zárnak a Sólymok. A Falcons mérlege a 30 szerzett pont feletti meccseken: 10–0. Legfeljebb 30 pontnál: 1–5... Ez utóbbiba beletartozik a két gárda alapszakaszbeli meccse is, a Seahawks a félidőben 17–3-ra vezetett, Matt Ryanék egy 21–0-s harmadik negyeddel fordítottak (17–24), de az utolsó játékrész az akkor hazai pályán játszó Halászsasoké volt (26–24).

Az alapszakaszban a Patriots engedte meccsenként a legkevesebb pontot (15.6), a Texans pedig a legkevesebb yardot (301.3). Az akkori meccsüket a Patriots simán, 27–0-ra megnyerte, úgy, hogy akkor a New England Tom Brady eltiltása és Jimmy Garoppolo sérülése miatt az újonc Jacoby Brisett-tel állt fel. Ezúttal mindkét számnál nagyobbat látunk a végén, a Texans legalább 17 pontig jut, a Patriots viszont könnyen lehet, hogy a 400yardot is átlépi majd.

Tippelde

Az előző héten Bencsics Márk, Buday Zoltán, Herczeg Ádám és Kovács Sándor is hibátlan tippsorral jelentkezett, Zoli ezzel már három ponttal vezet Höri és Izsányi Szabolcs előtt. A wild card körhöz hasonlóan a konferencia-elődöntőben is két pont jár a jó tippért, a konferenciadöntőben három, a Super Bowlban pedig négy.