Az LSU és az Alabama csap össze a nagydöntőben

MÉSZÁROS GERGELY (BOWL.HU)MÉSZÁROS GERGELY (BOWL.HU)
2011.12.08. 13:54
<a href="http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/video-kaprazatos-62-yardos-punt-visszahordas-a-meheszborztol-2107929"><strong>Tyrann Mathieu punt utáni visszahordott touchdownjával </strong></a>indult be az LSU-henger – irány a nagydöntő!<br /> (Fotó: lsusports.net)
Hiába az Oklahoma State Cowboys kiütéses sikere a nagy rivális Oklahoma Sooners ellen, a tengerentúli egyetemi amerikaifutball-bajnokság (NCAA) nagydöntőjében az SEC-konferencia két kiemelkedő csapata, az LSU Tigers és az Alabama Crimson Tide csap össze.

Big 12:

A hét mérkőzése: Oklahoma State Cowboys–Oklahoma Sooners 44–10

A BOWL.HU AJÁNLJA
Túl bonyolult az NCAA felépítése? Nem tud kiigazodni a rengeteg konferencián és csapaton? Ide kattintva mindent megtudhat!

A hazai Pokes kiütéses győzelmét hozta a hagyományosan Sooners-dominanciával jellemezhető Bedlam. A konferenciaelsőségéért és a Cowboys (akkor még) reménybeli nagydöntős helyéért vívott párbajban az első negyed 5. percéig váratott magára az első nagy játék. Brandon Weeden, a liga legidősebb irányítója 53 yardos passzal találta meg Tracy Moore-t, a red zone-ban aztán a kötelező feladatot Jeremy Smith egy 9 yardos TD-al elvégezte (7–0). A vendég Telepesek ellenakciójánál Landry Jones átadását Brodrick Brown lefülelte, amit az Okie State támadósora egy 70 yardos drive-val és sikeres mezőnygóllal váltott pontokra (10–0).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                           partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A második negyed puntháborúját újra a hazaiak remeklő védelme törte meg. A játékrész közepén a Poke red zone-jában Landry Jonest Alex Elkins sackkelte, a labdát Jamie Blatnick kaparta össze és 59 yardos visszafutással meg sem állt a Sooners 1 yardosáig, onnan pedig Joseph Randle büntetett (17–0). Amikor egy újabb Sooners 3 és out után Randle több részletben TD-ig futott végig a pályán (24–0), már látszott, hogy a Stoops-fiúk nem sok kenyeret esznek meg ezen a rivalizáláson. Michael Hunicutt 48 yardos mezőnygóljával legalább a táblára felkerültek (24–3) a nagyszünet előtt.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NCAA nagydöntőjét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A harmadik negyed ugyanott folytatódott, ahol az előző abbamaradt. Egy sikeres Sharp-mezőnygól (27–3) után az Oklahoma első támadójátékánál Richetti Jones takarta be névrokonát, Landry Jonest a Sooners 20 yardosán, majd összeszedte a fumble-t és meg sem állt hat pontig (a sikeres extrapont után 34–3).

A teljesen kilátástalan Oklahoma-támadójátékot ezután egy Caleb Lavey-fumble törte meg, a Brandon Williams kezéből kiütött labdát Davidell Collins vitte vissza. Két drive-val később újabb Jeremy Smith TD-futás (37 yardért) következett és 41–3-as előnynél a hazai szurkolók már javában ünnepeltek. Quinn Sharp újabb FG-ja (44–3) után az utolsó negyedben a teljesen szétesett Landry Jones újabb interceptiont dobott és az Oklahoma gyors labdavisszaszerzése Travis Lewis és Demontre Hurst által már csak szépségtapasz volt. Blake Bell 28 yardos TD-futása a vendégek részéről kialakította a végeredményt (44–10). A Sooners legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el a 2005-ös USC elleni Orange Bowl-fiaskó óta. Az Oklahoma State 44 szerzett pontja a második legtöbb volt a Bedlam történetében (az 1945-ös 47–0-s siker után meg sem álltak a Cotton Bowl győzelemig).

A TALÁLKOZÓ ÖSSZEFOGLALÓJA

A Big12, az SEC és a Pac-12 konferenciadöntőiről bővebben ide kattintva, az ACC és a B1G bajnoki döntőről valamint a Big East elsőségért folytatott végjátékról pedig ide kattintva olvashat a Bowl.hu-n!