A Brees-vezette Szentek kivégezték az Óriásokat

2011.11.29. 06:09
Fehér mezesek bábszerepben – Drew Brees futott touchdownja a harmadik negyedben (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójának hétfő esti rangadóján a New Orleans Saints a 363 yardig és 5 (4 passzolt és egy futott) touchdownig jutó Drew Brees vezetésével hazai pályán 49–24-re legyőzte a New York Giantset.

A hazaiak kezdték el a találkozót, és bár egy 3. és 15-öt is teljesítettek, két szabálytalanság után úgy tűnt, hogy csak mezőnygólig jutnak. John Kasay 37 yardról próbálkozhatott volna, ám a holderként feltűnő csereirányító, Chase Daniel egy trükkös játékkal Jimmy Grahamet indította 4. és 11-re, azonban egy yard hiányzott az újabb első kísérlethez, Jason Pierre Paul vitte földre a legtöbb elkapott yardot bemutató tight endet, így nem született pont a támadásból.

Eli Manning Victor Cruznak adott passzaival a Giants is erőteljesen kezdett, és bár Brandon Jacobs futásaival nem tudott elegendő távolságot megtenni, Ramses Barden nagy játékával máris mezőnygólpozícióig jutottak az Óriások. A fiatalabbik Manning fivér a 18-asról újabb passzra szánta el magát, Will Herring azonban hatalmas harcban megszerezte Jake Ballard elől a labdát – interception.

A korábban kosarazó Grahammel a New York-i védők igencsak megszenvedtek, akár csak Darren Sprolesszal, így még az első negyed utolsó másodperceiben a vendégek 7-eséig jutottak a Szentek. Egy rövid futás, majd egy pontatlan passz után Lance Moore második negyed elején szerzett 4 yardos elkapásával megszerezték a vezetést a hazaiak (7–0), ez már a 38. mérkőzése volt Drew Breesnek sorozatban TD-passzal.

Az ötperces vendég ellentámadás végén a New Orleans vörös zónája előtt ismét megálltak az Óriások, Lawrence Tynes 42 yardos mezőnygóljával azonban ezúttal legalább pontokat szereztek (7–3).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Két rövidre zárt támadás után a Saints Devery Henderson 21 majd 24 yardos elkapásával, valamint Sproles 22 yardos játékával az ellenfél célterületének közelébe jutott, és végül Graham 5 yardos elkapásával újabb touchdownt szerzett (14–3).

Amíg a Gaints játékosai előszeretettel ejtették el a labdát, így végül a Saints 42-eséről puntolni kényszerültek a vendégek, addig Marques Coltson három elkapásával (igaz, közte volt egy drop is) 78 yardot haladtak a hazaiak, és végül Moore 10 yardos elkapásával ismét TD-t szereztek (21–3) – Brees ekkorra már 265 yardnál járt!

A túl oldalon Da’Rel Scott újabb jó visszahordása után Hakeem Nicks nagy elkapásával a hazai 43 yardosig jutottak, Tynes utolsó másodperces, 61 yardos mezőnygólkísérlete azonban rövidnek bizonyult, így hiába ért el 171 yardos Eli Manning is, óriási Saints előny mellett vonultak pihenőre a csapatok.

Scott újabb hosszú, ezúttal 38 yardos visszahordása, majd Ballard 14, majd 24 yardos elkapása (közte egy támadó, majd egy védő szabálytalansággal) után ismét a vörös zónába értek a vendégek, és Jacobs 8 yardos futásával végre touchdownt is szereztek (21–10).

A közel ötperces ellentámadás végén Pierre Thomas 24 yardos játékával már a Giants 8-asánál járt a Saints, ahonnan Brees ezúttal lábbal ért el TD-t (28–10).

A vendégek akciója ráadásul gyorsan lezárult köszönhetően Scott igencsak véleményes fumble-jének, bár előbb ért le a könyöke, a játékvezetők úgy ítélték, hogy előbb indult el a labda a kezéből, majd egyből az új játékból Graham szerezte meg saját maga második, Brees ötödik touchdownját (35–10).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                    partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A két újabb fumble-lel tarkított támadás után Steve Weatherford punt helyett futni kezdett a labdával, 4. és 7-nél azonban még egy yardot sem tudott előre haladni, így ismét nagyon jó helyzetből jöhettek Breesék, de ezúttal a hazai offense játékosok sem tudtak eredményesek lenni, és punt következett.

A záró játékrész első játékából Cruz 72 yardos TD-vel szépített (35–17), de a Szentek továbbra is úgy mentek át a New York-i védőkön, mint kés a vajon, és négy perccel később Pierre Thomas 12 yardos futását követően már hatodik touchdownját szerezte a hazai csapat (42–17).

Eli Manning Victor Cruznak adott második TD-passza után már 389 yardnál járt (az ifjú elkapó pedig 157-nél – 42–24), és bár az onside kicket a Saints kaparintotta meg, 4. és 1-re a saját 34-esén megállította a Giants a hazaiakat.

Manning azonban ugyancsak elakadt negyedik kísérletre, Mark Ingram 35 yardos futása után a Saints pedig nagyon simán nyert végül 49–24-re, így idén a második Manning-csapat (igaz, az Indianapolis Colts Peyton nélkül kapott ki 62–7-re) is kapitulált a Superdome-ban.

Brees így már 3689 yardnál jár, ha így folytatja 5366 egységgel zárhat, amivel bőven megdöntheti Dan Marino 5084 yardos idénycsúcsát – igaz erre a jelenleg 3627 yarddal álló Tom Brady is jó eséllyel pályázik.