Németország: 4–2 a félidőben, a vége 6–3 – a vendégeknek

2019.11.23. 19:10
Távol álljon tőlünk, hogy az évszázad meccsének nevezzük, mindenesetre szívünknek igen kedves eredmény született a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 14. fordulójában, a Holstein Kiel idegenben 6–3-ra nyert a Wehen Wiesbaden vendégeként.

Ráadásul az 1953. november 25-i angol–magyarhoz hasonlóan ezúttal is 4–2 volt a szünetben, itt a sereghajtó a meccs elején Manuel Schäffler büntetőjével szerzett vezetést, de a Kiel az első fél órában négyszer is betalált – Alexander Muhling duplázni tudott. A fordulást követően Salih Özcen gólja után Schäffler válaszolt gyorsan, a 94. percben pedig Jones Meffert állította be a végeredményt.

Wehen Wiesbaden–Holstein Kiel 3–6
Az élmezőny állása: 1. Hamburg 29 pont (32–13), 2. Bielefeld 29 (30–15), 3. Erzgebirge Aue 23, ...6. Kiel 18, ...18. Wehen Wiesbaden 10