Német Kupa: a St. Pauli kiejtette a Borussia Dortmundot

K. T. I.K. T. I.
2022.01.18. 22:41
Volt mit ünnepelni Hamburgban: a St. Pauli kiejtette a kupából a Dortmundot (Fotó: AFP)
A másodosztály éllovasa, az FC St. Pauli 2–1-re nyert hazai pályán az élvonal második helyén álló Borussia Dortmund ellen, ezzel búcsúztatta Marco Rose csapatát a Német Kupa nyolcaddöntőjében. A Mainz hiába kezdett jól Bochumban, szintén kiesett.

Hiába játszott jelentős mezőnyfölényben a Borussia Dortmund, nem tudott a jó kapuba találni Hamburgban az első félidőben. Ellenben a St. Pauli úgy tudott kétgólos vezetésre szert tenni, hogy csak egyszer találta el a Gregor Kobel által őrzött kaput. Hogy ezt mégis miként? A 4. percben Marcel Hartel passzát Etienne Amenyido váltotta azonnal gólra a 2000 fős hazai publikum legnagyobb örömére, majd 40. percben a menteni igyekvő Axel Witselsegítetta házigazdán peches mentési kísérlettel (2–0).

A második félidőben viszonylag hamar összejött a szépítés a BVB-nak, Erling Haaland büntetőből volt eredményes (2–1). Csakhogy a folytatásban meddőnek bizonyult a Dortmund mezőnyfölénye, hiába próbálkoztak a vendégek, szabályosan körbelőtték a kaput – Dennis Smarschnak a második félidőben a tizenegyest leszámítva védenie sem kellett, abban a szituációban pedig ugye nem tudott.

Az esti kör másik mérkőzésén a Bochum a Mainz ellen lépett pályára hazai közönség előtt, s bár az első félidőben hátrányba került, a második játékrészben Milos Pantovics duplájával három perc alatt fordítani tudott, végül Edouard Löwen adta meg a kegyelemdöfést a Szalai Ádámot továbbra is nélkülöző vendégeknek (3–1).

A 2006–2007-es idény óta először fordult elő a Német Kupában, hogy sem a Bayern München, sem a Borussia Dortmund nem jutott a legjobb nyolc közé egy kiírásban – akkor az 1. FC Nürnberg tudott élni a kínálkozó eséllyel.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
St. Pauli (II.)–Borussia Dortmund 2–1
(Amenyido 4., Witsel 40. – öngól, ill. Haaland 58.)
Bochum–Mainz 3–1 (Pantovics 56., 59. – az elsőt 11-esből, Löwen 80., ill. Onisiwo 36.)
Korábban
1860 München (III.)–Karlsruher SC (II.) 0–1 (Wanitzek 69. – 11-esből)
1. FC Köln–Hamburger SV (II.) 1–1 (Modeste 121. – 11-esből, ill. Glatzel 92.) – 11-esekkel 3–4