Nehézkes Bayern-siker; a Dortmund menetel az ezüst felé

2014.04.19. 17:35
A bajnoki cím megszerzése óta elég motiválatlan a Bundesligában a Bayern – de végül bedarálta a sereghajtó Braunschweiget <br />(Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 31. fordulójában győzött a listavezető és már bajnok Bayern München, illetve a második helyen álló Borussia Dortmund is, az élcsoport tagjai közül viszont vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach, így a 4. helyért hajtó csapatok közül megléphet a Leverkusen és a Wolfsburg.

BRAUNSCHWEIG–BAYERN MÜNCHEN

A Braunschweig bátran kezdte a mérkőzést, már a saját térfelén letámadta a Bayernt, de helyzeteket nem tudott kidolgozni, miközben a bajorok eléggé visszafogott teljesítménnyel rukkoltak ki (ami nem csoda, ugyanis jövő hét szerdán Madridban lesz BL-meccsük a Real ellen), így a nézők nagyon kevés lövést láthattak. A vendéglátók az első félidő végén újult erővel támadtak, többször is lövőhelyzetbe kerültek, csak éppen a kaput nem sikerült eltalálniuk, ezért gól nélküli állásnál mehettek szünetre a játékosok.

40 000 NÉZŐ A 3. LIGÁBAN; ÚJ ARC LESZ A MÁSODOSZTÁLYBAN
A német 3. Ligában már feljutót ünnepelhettek, a Heidenheim először lesz a Bundesliga 2. tagja. A szintén a feljutás küszöbén álló, a Red Bull pénzén nagy osztályok közötti menetelést bemutató RB Leipzig 39 147 néző előtt győzött. Bővebben itt olvashat a német futball hátországáról!

A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, a tabella utolsó helyén álló Braunschweig lelkesen játszott, hiszen érezte, hogy lehet esélye ez ellen a Bayern ellen. A német rekordbajnok pedig az első 45 perchez hasonlóan fokozatosan átvette az irányítást a mérkőzés fölött, ám a támadásait rendre pontatlanul fejezte be. Az is sokatmondó volt, hogy Guardiola egyszerre cserélte le Ribéryt és Robbent, hogy tudjanak pihenni szerdáig.

Pillanatokkal később mégis előnybe került a Bayern: Thomas Müller labdája találta meg a bal oldalon Mario Götzét (aki eléggé lesgyanús helyzetben volt az átvétel pillanatakor), ezután Pizarro kapott remek indítást, a perui csatár pedig öt méterről nagy erővel lőtt a kapu közepébe (0–1). A 86. percben pedig Lukas Raeder osztott ki gólpasszt: a vendégek kapusa hosszan előrevágta a labdát, amellyel a csereként beálló Mario Mandzukic gyalogolt be a kapuig, majd hét méterről laposan a kapu közepébe lőtt (0–2).

Braunschweig–Bayern München 0–2

DORTMUND–MAINZ

A második helye további megerősítéséért küzdő Dortmund igen gyorsan megszerezte a vezetést: Milos Jojics lőtt egy szöglet után kapura a 6. percben, és a labda Oliver Kirch kezéről pattant a hálóba – a mainziak hiába reklamáltak, a játékvezető középre mutatott.

Jojics aztán kicsit megijesztette a BVB drukkereit, beszedett egy sárga lapot, majd egy perccel később hátulról szabálytalankodott Júnior Diazzal szemben, a második sárgát azonban megúszta. A 14. percben Okazaki Sindzsi megpattanó lövéssel egyenlített, de a vendégöröm csak négy percig tartott, miután Robert Lewandowski gyorsan tett arról, hogy ismét BVB-fórt mutasson az eredményjelző.

A második félidő elején megint jött Okazaki, aki Nuri Sahin katasztrofális hazaadását használta ki egy újabb gól erejéig, ám a Mainz megint úgy járt, mint az első félidőben: alighogy kiegyenlített, ismét gólt kapott. Okazaki találata után három perccel Marco Reus felívelt szabadrúgását Lukasz Piszczek bólintotta be – 3–2 a Dortmundnak. Reus aztán tizenegyesből el is döntötte a mérkőzést, a Dortmund 4–2-re nyert, és menetel az ezüstérem felé.

Borussia Dortmund–Mainz 4–2

A TÖBBI PÁLYÁN...

Az Augsburg–Hertha mérkőzés mindkét résztvevője biztonságban van már, így a két középcsapat csak a presztízsért futballozott – vagy inkább futballozgatott, a vége 0–0.

A Werder Bremen még aggódva nézegethet hátrafelé, így fontos volt legalább a pontszerzés a Hoffenheim ellen. Ehhez képest egy 3. percbeli Volland-góllal kezdődött a meccs, a brémaiak aztán eszméltek, és Philipp Bargfrede óriási kapásgóljával a 18. percben egyenlítettek, majd Santiago García révén fordítottak. A győzelemhez kellett az is, hogy a 86. percben Raphael Wolf kapus védje a liga egyik legbiztosabb ítélet-végrehajtójának számító Sejad Salihovic tizenegyesét – a 3–1-es végeredményt aztán a 91. percben időhúzó csereként pályára lépő Nils Petersen állította be.

Az épphogy a veszélyes zóna fölött elhelyezkedő Freiburg otthonában a 9. percben már előnybe került a BL-helyre hajtó Mönchengladbach, Patrick Herrmann fejezett be egy tökéletesen felépített akciót – ezzel teljesen megérdemelten vezetett is a félidőben a vendégcsapat. Egészen az 51. percig, amikor Admir Mehmedi betalált Marc-André ter Stegen hálójába.

A 65. percben Oliver Baumann kivédte Filip Daems büntetőjét, és az elpuskázott tizenegyesre triplán is ráfázott a Gladbach, mert hamarosan Granit Xhaka a kiállítás sorsára jutott, Oliver Sorg gólja után pedig 2–1-es hátrányba kerültek. A Gladbach gyászos perceit Vladimir Darida gólja zárta le – a 65. percben a Borussia még a vezetést megszerzéséért lőtt büntetőt, a 72.-ben pedig már kétgólos hátrányban volt, ráadásul tíz emberrel küzdött. A végére még maradt egy gólváltás, Mehmedi találatára Havard Nordtveit válaszolt. A Leverkusen és a Wolfsburg nagy esélyt kapott, hogy leszakítsa a Gladbachot a 4. helyért folytatott küzdelemben.

A Wolfsburg este élt is a sansszal, miután legyőzte Hamburgban a HSV-t, melynek drukkerei egyre riadtabban nézegethetik a tabellát. A Wolfsburg gyorsan elcsendesítette a hazai drukkereket a meccsen, Ivan Perisic már a 2. percben megszerezte a vezetést a „farkasoknak”. A szünet előtt ismét kapitulált a Hamburg, Ivica Olic előkészítése után Kevin de Bruyne növelte kettőre a vendégelőnyt. A szünet után Olic gyorsan eldöntötte a mérkőzést, Ivo Ilicevic gólja már nem osztott, nem szorzott. A Wolfsburg (legalábbis vasárnapig) feljött a negyedik helyre a tabellán, a HSV pedig még nincs kieső helyen, ám egy nürnbergi győzelem vasárnap már oda taszíthatja.

NÉMET BUNDESLIGA, 31. FORDULÓ
Augsburg–Hertha BSC 0–0

Eintracht Braunschweig–Bayern München 0–2 (C. Pizarro 75., Mandzukic 86.)
Borussia Dortmund–Mainz 4–2 (Jojics 6., Lewandowski 18., Piszczek 56., Reus 79. – 11-esből, ill. Okazaki 14., 53.)
Freiburg–Borussia Mönchengladbach 4–2 (Mehmedi 51., 87., Sorg 71., Darida 72., ill. P. Herrmann 9., Nordtveit 89.)
Werder Bremen–Hoffenheim 3–1 (Bargfrede 18., S. García 78., N. Petersen 92., ill. Volland 3.)
Hamburger SV–Wolfsburg 1–3 (Ilicevic 58., ill. Perisic 2., De Bruyne 42., Olic 49.)

1. Bayern München 31 26 3 2 84–20 +64 81
2. Borussia Dortmund 31 20 4 7 71–34 +37 64
3. Schalke 30 17 7 6 56–38 +18 58
4. Wolfsburg 31 16 5 10 56–46 +10 53
5. Bayer Leverkusen 30 16 3 11 50–37 +13 51
6. Mönchengladbach 31 14 7 10 54–39 +15 49
7. Mainz 31 14 5 12 46–49 –3 47
8. Augsburg 31 12 7 12 41–45 –4 43