Felkészülés: Szalai centikre volt a góltól, Schalke-iksz

2013.07.21. 19:53
A német Schalke 04 labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent játszott felkészülési mérkőzésen a török Besiktassal. Szalai Ádám, a Schalke magyar válogatott csatára kezdő volt, egy félidőt játszott, de ezúttal nem talált be – a 25. percben csak centikre volt a góltól.

A Schalke ezúttal 4–4–2-es felállásban, Szalai, Huntelaar csatárduóval kezdett. A duó mindkét tagjának megvoltak a lehetőségei – egymásnak is készítettek elő helyzetet –, de a pontatlan befejezések után 0–0-val fordultak a csapatok. Szalait a félidőben Bastos váltotta, a Schalke az 56. percben a Huntelaar előkészítése után betaláló Julian Draxler góljával került előnybe. A Besiktas nyolc perccel később Pedro Franco révén egyenlített, ez maradt a végeredmény is.