Bundesliga: Szalaiék idegenben verték meg a Mönchengladbachot

2021.02.20. 17:27
A Szalai Ádámot ismét kezdőbe nevező Mainz bravúrgyőzelmet aratott az Európa-ligáért hajtó Borussia Mönchengladbach otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában. Négy meccs után visszatérhetett Sallai Roland a Freiburgba, csapata 1–0-ra kikapott az Union Berlintől.
Szalai Ádámék 10 perc után szereztek vezetést (Fotó: AFP)

Úgy fest, Szalai Ádám lassan, de biztosan visszaszerzi a helyét a kiesés elől menekülő Mainz kezdőcsapatában. A magyar válogatott támadó zsinórban a 9. meccsén, egymást követően harmadik alkalommal a kezdő tagjaként kapott lehetőséget a nemzetközi kupaindulásért küzdő Borussia Mönchengladbach otthonában.

A 33 éves labdarúgó helyzetének – s lelkének – alighanem jót tett volna, ha visszatértét követő első gólját is megszerzi a csapatban. A találat össze is jött, ám pechjére a videobíró bevetése után visszavonták a gólt. Ekkor már 1–1-re állt a meccs, Karim Onisiwo remek lövésére Lars Stindl válaszolt a házigazda részéről.

A Mainz ugyan jóval kevesebbet birtokolta a labdát, így is többnyire veszélyes tudott maradni. Csak a meccs utolsó 30 perce alakult úgy a játék képét illetően, hogy a laikus nézők is jó eséllyel eltalálták volna, a fehér vagy a piros mezes együttes foglal helyet a tabella első harmadában, míg a másik utolsó előtti…

A fehérek, azaz a Gladbach futballistái – élükön Valentino Lazaróval és Florian Neuhausszal – azonban elpuskázták a lehetőségeket. Ezt pedig a Mainz a 86. percben megbüntette: az ötös bal csücskénél érkező Kevin Stöger átvétel nélkül lőtte ki a hosszú alsót (1–2).

Szalai 69 percet töltött a pályán, s bár szabályos gólt nem tudott szerezni, a helyzete így is egyre megnyugtatóbb a magyar labdarúgó-válogatott és a nyári – remélt – Európa-bajnoki részvétel szempontjából.

A Mainz mellett a VfB Stuttgart és az Union Berlin is idegenben szerzett három pontot, előbbi a Köln, utóbbi a Freiburg otthonában nyert (0–1, 0–1). A sérüléséből felépült Sallai Roland csereként bő 25 percet kapott a gólképtelen és így pont nélkül maradó freiburgiaknál.

A Bayern frankfurti vendégjátékáról ide kattintva olvashat!