Bundesliga: simán nyert a Köln, bent maradt az élvonalban

H. D.H. D.
2021.05.29. 19:59
Sebastian Andersson (9) duplázott, a Köln élvonalbeli maradt (Fotó: AFP)
Hiába nyerte meg a Bundesliga-osztályozó első mérkőzését 1–0-ra a Holstein Kiel, a visszavágón 5–1-re kikapott a Kölntől, amely így a következő idényben is a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szerepelhet majd.

Az 1–0-s Kiel-győzelemmel záruló első mérkőzés után a visszavágó gyors gólváltással kezdődött: a 3. percben Jonas Hector szerzett vezetést a Kölnnek, egy perccel később azonban egyenlített a házigazda.

A következő tíz percben Sebastian Andersson duplázott, majd az első félidő hajrájában Rafael Czichos is beköszönt, így a második félidő már csak formalitás volt.

A Köln végül 5–1-re nyerte meg a visszavágót, a párharcot pedig 5–2-re, tehát a következő idényben is a Bundesligában szerepelhet majd.

A Bundesligából így a Schalke és a Werder Bremen esett ki, míg a másodosztályból a Bochum és a Greuther Fürth jutott fel.

NÉMET BUNDESLIGA
OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓ

Holstein Kiel–1. FC Köln 1–5 (Li Dzse Szung 4., ill. Hector 3., S. Andersson 6., 13., Czichos 39., Szkiri 84.)