Bundesliga: simán győzött az FTC El-ellenfele

K. B.K. B.
2021.10.03. 21:28
Schick két gólt szerzett a Bielefeld otthonában, Diaby is betalált (Fotó: AFP)
A Bayer Leverkusen 4–0-s diadalt aratott a Bielefeld felett a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban, vasárnap, a 7. forduló zárásaként.

Az Európa-liga G-csoportjának utolsó, hatodik fordulójában, majd december 9-én a Ferencváros otthonában pályára lépő Leverkusen végig uralta a találkozót a Bielefeld vendégeként: labdabirtoklásban és kapura lövésekben egyaránt a riválisa fölé kerekedett. A vezetést Moussa Diaby szerezte meg a 18. percben; remekül vette észre a lecsorgó labdát, és nagyjából hét-nyolc méterről lőtt a kapuba. Nem sokkal később érkezett a válasz, de Patrick Wimmer gólját a a videobíró jelzését követően les miatt érvénytelenítették.

Gyors akció nyomán Patrik Schick kapott remek labdát, amellyel remekül tört be a tizenhatoson belülre, és 2–0-ra növelte a különbséget a 24. percben.

Három nullra is ő módosította az eredményt; a második félidő elején Jeremie Frimpong beadását fejelte Stefan Ortega kapujába. A 4–0-s végeredményt Kerem Demirbay állította be a 90+1. percben.

A Leverkusen ezzel a sikerrel beérte az éllovast, a Frankfurt ellen vasárnap 2–1-es vereséget szenvedő Bayern Münchent a tabellán; a második helyen áll, azonos pontszámmal, csak a gólkülönbség dönt Julian Nagelsmann csapata javára.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Arminia Bielefeld–Leverkusen 0–4
(M. Diaby 18., Schick 24., 57., Demirbay 90+1.)
Korábban
Bayern München–Eintracht Frankfurt 1–2 (Goretzka 29., ill. Hinteregger 32., Kosztics 83.)
Mainz–Union Berlin 1–2 (Ingvartsen 39., ill. Awoniyi 69., 73.)
RB Leipzig–Bochum 3–0 (André Silva 70., Nkunku 73., 79.)
Borussia Dortmund–Augsburg 2–1 (Guerreiro 10. – 11-esből, Brandt 51., ill. Zeqiri 35.)
Hertha BSC–Freiburg 1–2 (Piatek 70., ill. Lienhart 17., Petersen 78.)
VfB Stuttgart–Hoffenheim 3–1 (M. Kempf 18., Mavropanosz 60., Massimo 81., ill. J. Larsen 84.)
Wolfsburg–Mönchengladbach 1–3 (Waldschmidt 25., ill. Embolo 5., Hofmann 7., Scally 90+5.)
1. FC Köln–Greuther Fürth 3–1 (S. Andersson 50., Szkiri 55., 89., ill. Meyerhöfer 7.)

1. Bayern München 7 5 1 1 24–7 +17 16
2. Bayer Leverkusen 7 5 1 1 20–7 +13 16
3. Borussia Dortmund 7 5 2 19–13 +6 15
4. Freiburg 7 4 3 11–5 +6 15
5. Wolfsburg 7 4 1 2 9–8 +1 13
6. 1. FC Köln 7 3 3 1 11–8 +3 12
7. Union Berlin 7 3 3 1 10–9 +1 12
8. RB Leipzig 7 3 1 3 15–7 +8 10