Bundesliga: nem könnyen, de a Frankfurt legyőzte a sereghajtót

2017.02.05. 19:25
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának záró mérkőzésén az Eintracht Frankfurt hazai pályán 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Darmstadtot. A Werder Bremen megszerezte története 3000. gólját a Bundesligában, de így is kikapott az Augsburg vendégeként.

A Kínába tartó Huszti Szabolcsot ezúttal is nélkülöző Eintracht kezdőcsapatában a két német játékos, Alexander Meier és Bastian Oczipka mellett két spanyol, valamint egy-egy argentin, amerikai, szerb, japán, finn, svéd és horvát futballista kapott helyet, csereként pedig egy svájci is beállt.A Kínába tartó Huszti Szabolcsot ezúttal is nélkülöző Eintracht kezdőcsapatában a két német játékos, Alexander Meier és Bastian Oczipka mellett két spanyol, valamint egy-egy argentin, amerikai, szerb, japán, finn, svéd és horvát futballista kapott helyet, csereként pedig egy svájci is beállt.

HA A BAYERN IS NYERT VOLNA…

A Bundesliga 19. fordulójában a kilenc mérkőzésből nyolcat a hazai csapat nyert meg. A kivételt a listavezető Bayern München képezi, amely az Allianz Arénában nem bírt a Schalkéval (1–1).

A frankfurti együttesnek a vártnál később, a 74. percben sikerült feltörnie a Darmstadt védelmét, amikor Haszebe Makoto értékesített egy tizenegyest. Kevesebb mint tíz perccel később Ante Rebic is betalált, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát.

Az Eintracht visszavette a harmadik helyet a tabellán, és hét pontra megközelítette a Dortmund otthonában vereséget szenvedő RB Leipziget.

A játéknap első mérkőzésén Werder Bremen idegenben 3–2-re kikapott az Augsburgtól. A házigazdák az első félidőben gyorsan válaszoltak a brémaiak első góljára, ám a vendégek a 65. percben ismét előnybe kerültek: Max Kruse a nyolcadik tizenegyesét is értékesítette a német élvonalban, megszerezve ezzel a klub történetének 3000. találatát a Bundesligában.

Az Augsburg a hajrában elrontotta a Werder ünnepét, hiszen Ku Dzsa Csol egyenlítése után Raúl Bobadilla a 94. percben eldöntötte a meccset a hazaiak javára.

A brémai csapat sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban, és már csak jobb gólkülönbségével előzi meg a 16. helyezett Hamburgot.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Augsburg–Werder Bremen 3–2 (Schmid 28., Ku Dzsa Csol 79., Bobadilla 94., ill. Gebre Selassie 26., Kruse 65. – 11-esből)
Eintracht Frankfurt–Darmstadt 2–0 (Haszebe 74. – 11-esből, Rebic 83.)

1. Bayern München 19 14 4 1 43–12 +31 46
2. RB Leipzig 19 13 3 3 36–17 +19 42
3. Eintracht Frankfurt 19 10 5 4 25–15 +10 35
4. Borussia Dortmund 19 9 7 3 39–21 +18 34
5. Hoffenheim 19 8 10 1 35–19 +16 34
6. Hertha 19 10 3 6 27–21 +6 33
7. 1. FC Köln 19 8 8 3 28–16 +12 32