Bundesliga: Nem ez volt a legjobb meccsünk… – Gulácsi

H. D.H. D.
2020.12.17. 08:47
Gulácsi Péter nem kapott gólt a Hoffenheim ellen (Fotó: AFP, archív)
Mint arról beszámoltunk, Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 1–0-ra nyert a Hoffenheim vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szerdai játéknapján, így megmaradt az esélye, hogy az első helyen zárja az őszt.

Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig a pályán volt a Hoffenheim ellen, így mindketten fontos szerepet játszottak abban, hogy a lipcseiek nem kaptak gólt, és 1–0-ra megnyerték a találkozót. A találkozó után a magyar kapus értékelte a történteket.

„Nem ez volt a legjobb meccsünk, és határozottan nem volt túl szép a játék. Sok hibát követtönk el a támadásépítésben, és nem voltunk elég türelmesek a labdával, ami egyébként jellemez minket. Ez elég hektikussá tette a mérkőzést” – kezdte az értékelését Gulácsi Péter.

„Számomra nagyon fontos, hogy a védelem jól teljesítsen, és ma ez történt. A srácok nagyon jól harcoltak, igazi csapatmunka volt. A Hoffenheimnek nem volt túl sok lehetősége, szóval ez egy tipikus egygólos meccs volt, az első gól eldöntötte a három pont sorsát” – idézi a magyar válogatott kapust a klub hivatalos honlapja, a dierotenbullen.com.

A harmadik helyen álló RB Leipzig úgy várhatja a hétvégi fordulót (a Köln elleni hazai fellépést), hogy az előtte levő Bayer Leverkusen, Bayern München duóból legalább az egyik pontokat veszít, hiszen a listavezető a másodikkal ütközik meg szombaton.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
HOFFENHEIM–RB LEIPZIG 0–1 (0–0)

Sinsheim, PreZero Arena, zárt kapuk mögött.Vezette: Schlager
Hoffenheim:O. Baumann – Akpoguma, Vogt, Kasim, Sessegnon (Beier, 92.) – Samassékou – Rudy (Gacsinovics, 66.), R. Skov (Bebou, 80.) – Baumgartner – Dabbur (Belfodil, 66.), Kramaric.Vezetőedző:Sebastian Hoeness
RB Leipzig:Gulácsi – Upamecano, I. Konaté (Sörloth, 61.), Orbán – Mukiele (Halstenberg, a szünetben), Sabitzer (T. Adams, 74.), Kampl, Angelino – Dani Olmo, Y. Poulsen, Forsberg (Kluivert, a szünetben; Haidara, 74.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
Gólszerző:Y. Poulsen (60.)

A TÖBBI PÁLYÁN
Bayern München–Wolfsburg 2–1 (Lewandowski 45., 50., ill. Philipp 5.)
Arminia Bielefeld–Augsburg 0–1
(Gouweleeuw 85.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 0–4(Weiser 8., M. Diaby 10., Schick 54., Wirtz 59.)
KORÁBBAN
Schalke 04–Freiburg 0–2(Sallai R. 50., 68.)
KEDDI EREDMÉNYEK
Hertha BSC–Mainz 0–0
VfB Stuttgart–Union Berlin 2–2
(Kalajdzic 85., 90+3., ill. Friedrich 4., Awoniyi 77.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2(Mohwald 28., ill. R. Guerreiro 12., Reus 79.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 3–3(André Silva 22., 24. – az elsőt 11-esből, Barkok 32., ill. Stindl 14., 90., 90+5. – a másodikat 11-esből)