Bundesliga: nagy verést kapott, de még nem esett ki a Paderborn

2020.06.13. 17:25
Klaassen ötödik és hatodik bajnoki gólját szerezte az idényben (Fotó: AFP)
A német Bundesliga élvonalának 31. fordulójában a sereghajtó Paderborn hazai pályán nagyon simán kikapott a közvetlenül előtte álló Werder Brementől, ám kiesése még nem vált matematikailag biztossá, a Düsseldorf ugyanis odahaza kikapott a második helyen álló Borussia Dortmundtól.

A szombat kora délutáni eredmények következtében a Paderborn már csak az osztályozó megnyerésével hosszabbíthatja meg élvonalbeli tagságát – feltéve, hogy a hátralévő meccseit mind megnyeri, és közben megelőzi a Werdert és a Düsseldorfot is. Erre viszont a mai teljesítmény alapján nem sok esélye van a csapatnak, így minden bizonnyal története második élvonalbeli idénye is kieséssel zárul.

A Fortuna Düsseldorf a listavezető Bayern Münchent üldöző Borussia Dortmundot fogadta, és nagyon sokáig meglepetésre ikszre állt, ám a mérkőzés mégsem zárult gól nélküli döntetlennel, Erling Haaland a 95. (!) percben szerzett fejesével ugyanis kicsikarta a győzelmet a Borussia számára – s ennek Dortmund után vélhetően Brémában örültek a legjobban...

A Freiburgnál a Wolfsburg ellen gólt szerző Sallai Roland mérkőzéséről bővebben ide kattintva olvashatnak.

A Dárdai Mártont a kispadra nevező Hertha BSC Eintracht Frankfurttól elszenvedett vereségéről itt olvashatnak bővebben.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Fortuna Düsseldorf–Borussia Dortmund 0–1
(Haaland 95.)
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1–4 (Piatek 24., ill. Dost 51., André Silva 62., 86., N'Dicka 68.)
1. FC Köln–Union Berlin 1–2 (J. Cordóba 93., ill. Friedrich 39., Gentner 67.)
Paderborn–Werder Bremen 1–5 (Sabiri 64., ill. Klaassen 20., 39., Oszako 34., Eggestein 60., Füllkrug 92.)
Wolfsburg–Freiburg 2–2 (Weghorst 14., 27. – a másodikat 11-esből, ill. Holer 43., Sallai 47.)
Bayern München–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Zirkzee 26., Goretzka 86., ill. Pavard 37. – öngól)

1. Bayern München 31 23 4 4 92–31 +61