Bundesliga: két kései gól, a Gladbach megelőzte a Bayernt

2019.02.02. 20:25
Alexander Nübel hamarabb mehetett zuhanyozni (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokág 20. fordulójában a Borussia Mönchengladbach idegenben 2–0-ra legyőzte a Schalkét, ezzel feljött a tabella második helyére.

Yann Sommer jubilált, ugyanis a Gladbach 30 éves svájci kapusa a 150. Bundesliga-mérkőzésén szerepelt.

A gelsenkirchenieknél két kapus is pályára lépett, ugyanis az 59. percben Alexander Nübelt kiállította a játékvezető – a 22 éves kapuvédő épphogy a 16-oson kívül buktatta a gólhelyzetben kilépő Thorgan Hazard-t, ezért mehetett egyből zuhanyozni.

Az emberelőny és a mezőnyfölény a 85. percben érett góllá, Christoph Kramer 17 méterről leadott lövése talált a hálóba. Aztán egy szép támadás végén Florian Neuhaus tette fel az i-re a pontot, a középpályás szerencsésen csúszott el, a labda így került a kapuba.

Győzelmével a Mönchengladbach megelőzte a Bayern Münchent a tabellán, hiszen jobb a gólkülönbsége, mint Niko Kovac együttesének, amely szombaton vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Schalke–Borussia Mönchengladbach 0–2
(Kramer 85., Neuhaus 91.)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Fortuna Düsseldorf 1–1(Kramaric 16. – 11-esből, ill. Hennings 46.)
Bayer Leverkusen–Bayern München 3–1(Bailey 53., Volland 63., Alario 87., ill. Goretzka 41.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1(Jovics 36., ill. Reus 22.)
Hertha BSC–Wolfsburg 0–1(Weghorst 65.)
Nürnberg–Werder Bremen 1–1(M. Ishak 86., ill. J. Eggestein 64.)