Bundesliga: Huntelaar első góljára volt válasz, a másodikra már nem

2011.10.02. 19:37
A Schalke Klaas-Jan Huntelaar két góljával 2–1-re győzött a Hamburg vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Huntelaar 13. percbeli fejesére Mladen Petric még válaszolt, ám a holland támadó második gólja már győzelmet ért a meccs bizonyos szituációiban szerencsés Schalkénak. Egymás utáni második sikerük révén a gelsenkircheniek feljöttek a negyedik helyre, a Hamburg – amely a fiatal magyar Nagy Dánielt nem nevezte a mérkőzésre – az utolsó helyen áll.

A hét bajnoki gólnál járó Huntelaar feljött a nyolcgólos Mario Gomez (Bayern München) mögé a második helyre a Bundesliga góllövőlistáján.

BUNDESLIGA
8. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Hamburg–Schalke 1–2 (Petric 37., ill. Huntelaar 13., 73.)
Korábban közölt eredmény
Hannover–Werder Bremen 3–2 (Abdellaoue 2., 39., 60. – az elsőt 11-esből, ill. Arnautovic 45+3., C. Pizarro 83.)
1. Bayern München 8 6 1 1 21–1 +20 19
2. Werder Bremen 8 5 1 2 16–10 +6 16
3. Mönchengladbach 8 5 1 2 9–4 +5 16
4. Schalke 8 5 3 17–13 +4 15
5. Hannover 8 4 3 1 11–10 +1 15
6. Borussia Dortmund 8 4 1 3 13–7 +6 13
7. VfB Stuttgart 8 4 1 3 12–6 +6 13
8. Hoffenheim 8 4 1 3 12–7 +5 13