Bundesliga: hiába a remek gólpassz, elbukott a Leverkusen

2016.08.27. 20:35
Az itt épp Kampllal összeakaszkodó Stindl (13) szerezte a Mönchengladbach győztes gólját (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 1. fordulójának rangadóján a Borussia Mönchengladbach 2–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent.

Az előző idény 4. és 3. helyezettjének mérkőzésén az első félidőben irányító Gladbach szerezte meg a vezetést, közvetlenül szünet előtt: Christoph Kramer remek helyzetfelismeréssel, gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, hosszú indítása Jonathan Tahon megpattanva került a kilépő André Hahn elé, aki értékesítette is a tiszta helyzetet.

A Leverkusen válasza a hajrában jött: bal oldali akció után Andreas Christensen kis híján öngólt szerzett, ám Yann Sommer hatalmas bravúrral kipiszkálta a labdát. Balszerencséjére pont Karim Bellarabi elé, aki kiszorított helyzetből okosan nem kapura, hanem középre fejelt, az érkező (és csak két perccel korábban beálló) Joel Pohjanpalo pedig a hálóba stukkolt.

Sokáig nem tartott a vendégek öröme, mert a 85. percben ismét megszerezte a vezetést a Gladbach, és ez a győzelmet is meghozta: Lars Stindl döntötte el a találkozót, miután kiugrott középen a leshatárról. Ebben a gólban is kulcsszerepet játszott egy friss játékos: Thorgan Hazard egy perccel korábban állt be, és tökéletes labdát tálalt társa elé.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–1
(A. Hahn 45+1., Stindl 85., ill. Pohjanpalo 79.)
KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Mainz 2–1 (Aubameyang 17., 89. – a másodikat 11-esből, ill. Muto 93.)
1. FC Köln–Darmstadt 2–0