A német labdarúgó Bundesliga 22. fordulójában a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal kezdő RB Leipzig 3–0-ra legyőzte a Dárdai Pál vezette, a kezdőben fiával, Dárdai Mártonnal felálló Hertha BSC-t.

HERTHA: Jarstein – Stark, Klünter, Dárdai M., Mittelstädt – S. Khedira (Guendouzi 69.), Tousart – Lukebakio (Radonjics 60.), Cunha, Leckie (Netz 60.) – Piatek (Ngankam 84.). Vezetőedző: Dárdai Pál
LEIPZIG:Gulácsi – Klostermann, Orbán, Halstenberg (Konaté 83.) – T. Adams, Sabitzer, Haidara (Mukiele 59.), Angelino – D. Olmo (Klivert 79.), Hvang Hi Csan (Nkunku 59.) – Poulsen (Sörloth 83.). Vezetőedző: Julian Nagelsmann
GÓLSZERZŐ: Sabitzer (28.), Mukiele (71.), Orbán (84).NÉMET BUNDESLIGA
22. FORDULÓ
0–3 (0–1)
GÓLSZERZŐ: Sabitzer (28.), Mukiele (71.), Orbán (84).

Igazán magyaros ütközetnek adott otthon a berlini Olympiastadion, hiszen a Herthában a sérülések miatt a vezetőedző fia, Márton is a kezdőben kapott helyet, illetve a lipcseieknél Gulácsi Péter és Willi Orbán is kifuthatott a pályára.

Az első percen tapogatózó játéka után az 5. percben Hvang Hi Csan vezetést szerezhetett volna Leipzignek egy gyönyörű kiugratás után, de Jarstein bravúrral védte a ziccert.

A Hertha játéka sokat javult, egyre veszélyesebben játszott Dárdai csapata, de a 28. percben mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. Marcel Sabitzerhez került a labda a berlini térfél közepén, és mivel senki sem támadta, úgy döntött, hogy 30 méterről rálövi. A nagyszerűen eltalált lövéssel szemben Jarsteinnek esélye sem volt. 0–1

Az első félidőben Sabitzernek még volt egy veszélyes lövése, de ez elkerülte a kaput, így az első játékrész egygólos lipcsei vezetéssel zárult.

A folytatásban megvolt a lehetősége a Herthának az egyenlítésre, de vagy nem találták el a kaput Cunháék, vagy Gulácsi védett bravúrral.

Az ígéretes berlini lehetőségek után a 71. percben Nordi Mukiele megduplázta a lipcsei fórt. Adams szerzett labdát a berlini tizenhatoson belül Guendouzitól, a labda Mukieléhez került, aki kegyetlenül bevágta a léc alá középre. 0–2

A 84. percben Willi Orbán is betalált! Szöglet után Sabitzer ívelt szépen középre a magyar védőhöz, aki gyönyörű bólintással küldte kapuba a labdát. 0–3

A folytatásban már nem sok minden történt, a Leipzig 3–0-ra győzött, és két pontra megközelítette a Bayern Münchent a tabellán.

22. FORDULÓ
Korábban
Augsburg–Leverkusen 1–1
(Niederlechner 5., ill. Tapsoba 90+4.)
Schalke 04–Borussia Dortmund 0–4 (Sancho 42., Haaland 45., 79., Guerreiro 60.)
Frankfurt–Bayern München2–1 (Kamada 12., A. Younes 31., ill. Lewandowski 53.)
Freiburg–Union Berlin 0–1 (Prömel 65.)
1. FC Köln–VfB Stuttgart 0–1 (Kalajdzic 49.)
Mönchengladbach–Mainz 1–2 (Stindl 26., ill. Onisiwo 10., Stöger 86.)

Arminia Bielefeld–Wolfsburg 0–3 (Steffen 29., 47., M. Arnold 54.)
Hoffenheim–Werder Bremen 4–0 (Bebou 26., C. Baumgartner 44., Dabbur 49., G. Rutter 90.)

Vége a mérkőzésnek!

86 perc: Sabitzer passzolt szépen Adamshez, aki túl sokat várt, így oda lett a helyzet.

84. perc: Piatek ment le, Ngankam jött be.

84.perc: Willi Orbán fejesével már három a lipcsei előny! Sabitzer ívelt szépen középre a magyar védőhöz, aki gyönyörű bólintással küldte kapuba a labdát.. 0–3

83. perc: Konaté játszik tovább Halstenberg helyett, míg Poulsen helyett Sörloth kapott lehetőséget.

80. perc: Gulácsi bravúrral védte Cunha lövését, az ismétlést Radonjics tűzte rá, de Klostermann szenzációs mozdulattal mentett.

79. perc: Dárdai Márton a szabadrúgását a szélről egyből kapura akarta tekerni, de nem találta el jól a labdát.

79. perc: újabb csere, Dani Olmo helyre Justin Kluivert jött.

71. perc: Nordi Mukiele megduplázta a lipcsei fórt! Adams szerzett labdát a berlini tizenhatoson belül Guendouzitól, a labda Mukieléhez került, aki kegyetlenül bevágta a léc alá középre. 0–2

69. perc: Dani Olmo kevéssel, mellé a jobb oldalhálóba lőtt a 15 méterről, nagy helyzet volt.

68. perc: Khedira helyett Guendouzi jött.

60. perc: a Hertha is kettőt cserélt, Radonjics jött Lukebakio helyre, míg Lecki helyett Netz játszik tovább. A 17 éves Luca Netz gólt szerzett a múlt héten a Stuttgart ellen minden idők legfiatalabb herthásaként a Bundesligában, az egy pontot ért akkor.

60. perc: Sabitzer beadását Halstenberg Jarsteinhez fejelte.

59. perc: Nkunku és Mukiele jött be, Hvang és Haidara helyére.

57. perc: Hvang lőhetett ígéretes helyzetből 15 méterről, de nagyon rosszul találta el a labdát.

55. perc: Sabitzer megint távolról eresztett meg egy lövést, de Jarsteinnek okozott gondot a lelassult labda.

51. perc: Tousart passza után Cunha került nagy helyzetbe, de Gulácsi szépen védett lábbal, majd Mittelstädt ismétlését szögletre ütötte a magyar kapus. Óriási lehetőségek voltak az egyenlítésre.

50. perc: Lukebakio szökött meg a jobb oldalon, éles szögből 15 méterről lőtt, de a labda éppen elkerülte a jobb kapufát. Ez is helyzet volt.

47. perc: Orbán nagyszerűen ívelt előre Hvangnak, aki próbált kapura lőni, de blokkolták.

Nem volt csere.

Elkezdődött a második félidő!

ELSŐ FÉLIDŐ

A játékvezető kemény nyolc másodpercet hosszabbított, vége az első félidőnek!

45. perc: Sabitzer buktatta Cunhát, a szabadrúgást viszont elrontották a berliniek, pedig jó helyzet is lehetett volna.

Csendesebb lett a mérkőzés, nincsenek komoly lehetőségek, mintha a játékosok már várnák a félidőt.

35. perc: az előbbi esetért megítélt szabadrúgást Sabitzer végezte el 28 méterről, a labda megint veszélyesen repült a kapu felé, de végül a bal kapufa mellett pár centivel elhagyta a játékteret.

34. perc: Cunha buktatta Adamst, sárga a jutalma.

31. perc: Angelino éles szögből 15 méterről leadott lövése után a labda elgurult a bal kapufa mellett.

28 perc: vezet a Leipzig! Marcel Sabitzerhez került a labda a berliniek térfélének közepén, és mivel senki sem támadta, úgy döntött, hogy 35-ről rálövi. A nagyszerűen eltalált labdával szemben Jarsteinnek esélye sem volt, a labda védhetetlenül vágódott a kapu bal oldalába. 0–1

26. perc: Cunha tört előre szép szólóval, a védők az utolsó pillanatban tudták szerelni, pedig a brazil már a tizenhatoson belül járt.

24. perc Poulsen került helyzetbe a jobb oldalon, de a kissé éles szögből leadott lövés elkerülte a kaput.

23. perc: Piatek beadása után Lukebakio már passzolta volna be a kapuba a labdát, de Klostermann parádésan mentett az utolsó pillanatban.

22. perc: Dani Olmót szöktették, de Jarstein jól jött ki.

Az utóbbi percekben bizonytalannak tűnik a lipcseiek védelme.

20. perc: Mittalstädt lőhetett 14 méterről, de nagyon rosszul találta el a labdát. Ez is lehetőség volt.

17. perc: Mittelstädt kapott nagyszerű indítást a bal oldalon, szépen adott középre, de Piatek éppen lemaradt a labdáról. Szép kontra volt pedig.

12. perc: Angelino vette célba a kaput 20 méterről, de nem találta el jól a labdát, és még les is volt.

Kemény csata folyik a mezőnyben, egyelőre - Hvang helyzetét nem számítva – nem forogtak veszélyben a kapuk.

7. perc: Cunha iramodott meg a bal oldalon, de beadása Gulácsi könnyű zsákmánya lett.

5. perc: Hvang kapott nagyszerű kiugratást, nem fújtak lest, de hiába a tiszta helyzet, a dél-koreai 15 méterről leadott lövését bravúrral védte Jarstein.

Az első percekben tapogatózó a játék, semmi említésre méltó nem történt.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Amíg a Hertha az egész héten készülhetett a mérkőzésre, a lipcseiek kedden a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán léptek pályára Budapesten, a Puskás Arénában. A Liverpooltól elszenvedett 2–0-s vereség biztosan nem tett jót a lelkeknek.

„Amióta visszatértünk Budapestről, és elemeztük a hétközi mérkőzést, teljes erőbedobással a Herthára koncentráltunk – nyilatkozta a Leipzig honlapján Julian Nagelsmann a Leipzig vezetőedzője.A berlini csapat Dárdai Pál irányítása mellett stabilabb lett az utóbbi hetekben, és Sami Khedira érkezése is jót tett. Rá és Matheus Cunhára nagyon figyelnünk kell. A Hertha nem birtokolja sokat a labdát, és sok szabálytalanságot követ el a mezőnyben, mindig próbálja megzavarni valahogy az ellenfél játékát. Ha ennek megtaláljuk az ellenszerét, és fizikailag föléjük kerekedünk, jó eredményt érhetünk el.”

„A Bundesliga bármelyik csapata legyőzheti a másikat, nekünk is van esélyünk a tabella második helyezettje ellen – mondta a Kickernek Arne Friedrich, a Hertha sportigazgatója.– A helyzetünk furcsa, mert ennek a keretnek nem a kiesés ellen kellene harcolnia, de már nem tehetünk mást. Ahhoz, hogy minél hamarabb elkerüljünk a veszélyzónából, sokkal több gólt kell szereznünk.”

Ahogy Dárdai mondta a kinevezése után, a sorsolás nem nehéz, hanem kegyetlen, nos, ez továbbra is igaz, hiszen a Leipzig a második helyen áll a tabellán.

Szoboszlai Dominik még nem bevethető a vendégeknél, de így is elég magyaros az ütközet Dárdai Pál vezetőedzővel a berliniek kispadján, fiával, a sérülések miatt előtérbe kerülő Dárdai Mártonnal a kezdőben, valamint Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a lipcseieknél.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Hertha BSC–RB Leipzig labdarúgó-mérkőzés a Bundesliga 22. fordulójából. Tartsanak velünk!