Elképesztő módon puskázta el a győzelmet a Hertha!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.11.27. 15:20
Ekkora szerencse kellett a Hertha góljához (Fotó: AFP)
A Hertha BSC ellen Berlinben a 97. percben egyenlített az Augsburg, a Bundesliga 13. fordulójában rendezett bajnoki így 1–1-re végződött.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Hertha BSC–Augsburg 1–1 (0–0)
Berlin,
Olimpiai Stadion, 38 000 néző. Vezette: Willenborg
Hertha:
Schwolow – Pekarík, N. Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Ascacibar, S. Serdar, M. Richter (Zeefuik, 79.), Ekkelenkamp (Jovetics, 67.), Mittelstädt (Jastrzembski, 73.) – Belfodil (Selke, 73.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Augsburg: Gikiewicz – D. Caligiuri (Framberger, 84.), Gumny, Winther, Iago – A. Maier (Niederlechner, 78.), Dorsch, R. Vargas (Córdova, 67.), M. Pedersen (F. Jensen, 67.) – Hahn, Zeqiri (Gregoritsch, 78.). Vezetőedző: Markus Weinzierl
Gólszerző: M. Richter (40.), ill. Gregoritsch (90+7.)

Két tartalékos csapat találkozott a Hertha–Augsburg bajnokin, az utolsó percben kidőlt a sorból Dárdai Márton is (izomfájdalmak miatt – írta a klubja honlapja), a magyar labdarúgó helyére Torunarigha ugrott be: az a védő, akivel a héten mestere egy edzésen látványosan összekapott.

Nem állt acélos lábon a berlini védelem, de az Augsburgban futballozó, svájci Vargas mindkét helyzetét kihagyta. A másik oldalon könnyedén duplázhatott volna az első félidőben Belfodil, ám az ötös jobb sarkáról jobbal, az ötös bal sarkáról ballal lőtte ziccerét a kivetődő kapusba.

Mégis a Hertha térhetett előnnyel a szünetre, egy elképesztő védelmi hibát a nyáron az Augsburgtól vett Marco Richter használt ki.

Unalmasan indult a második játékrész, aztán Ekkelenkamp hagyott ki kecsegtető helyzetet, míg Serdar ravasz tekerését bravúrral hárította a vendégkapus, Gikiewicz. Ekkelenkamp helyére a középcsatár Joveticset küldte a pályára Dárdai.

Mégis majdnem a vendégek lőttek gólt, de rosszul találta el a labdát az ötösön Zeqiri. Torunarigha és Jovetics lőtt egy-egy lesgólt, de közte két ziccert is elszórakozott az Augsburg. A hajrában három csatárral nyomultak a vendégek, de a Hertha futballozott veszélyesebben, ám a 92. percben Torunarigha önfeláldozó közbelépése is kellett a gól elkerüléséhez. De ez sem volt elég a győzelemhez, a 94. percben Jovetics és Selke egy kisszöglet után dulakodást provokált, csak éppen ezzel plusz percekhez juttatták a vendégeket, akik kihasználták a berliniek újabb védelmi bakiját!

A játékvezető négyperces ráadást jelzett, ez egy picivel több lett volna Torunarigha ápolása miatt, de egészen biztosan nem hét perc… A Hertha csakis önmagát okolhatja a győzelem elpuskázása miatt!

Bochum–Freiburg 2–1 (Polter 54., Pantovics 82. ill. Lienhart 51.)
Wolfsburg–Borussia Dortmund 1–3 (Weghorst 2., ill. Can 35. – 11-esből, Malen 55., Haaland 81.)
Greuther Fürth–Hoffenheim 3–6 (Leweling 22., Tillman 46., Hrgota 68., ill. Bebou 32., 62., 80., Rutter 40., 58., Meyerhöfer 66. – öngól)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 4–1 (Ljubicic 55., Uth 77., Duda 78., A. Andersson 90+3., ill. J. Hofmann 74.)

KÉSŐBB
18.30: Bayern München–Arminia Bielefeld (Tv: Arena4)

VASÁRNAP

15.30: Eintracht Franfurt–Union Berlin
17.30:
RB Leipzig–Bayer Leverkusen (Tv: Arena4) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

VfB Stuttgart–Mainz 2–1 (Ito 21., B. Sosa 51., ill. Hack 39.)

18. Greuther Fürth1311211–39–28 1

DÖBBENETES, HA JOVETICS ÉS SELKE NEM BALHÉZIK EGYET IDŐHÚZÁS CÍMÉN, VÉGET ÉRT VOLNA A MÉRKŐZÉS NEM SOKKAL A KORNER UTÁN!

A hazai kispadról valaki kap még egy piros lapot. A segédedző Andreas Neuendorf.

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. PERC ÉS ITT A BÜNTETÉS, középről, hét méterről a bal sarokba fejel MICHAEL GREGORITSCH! 1–1! Dorsch gyors indítását középre emelte jobbról Jensen, Pekarík meg csak állt a gólszerző mellett.

90+6. perc Selke kavarja az indulatokat, nem ér szépen véget a bajnoki. VAR, Sztevan Jovetics és Iago is kap egy-egy sárga lapot.

90+4. perc Selke kiharcol egy kornert, ezzel vége is lesz. Kisszöglet, Selke nagyot esik Iago mellett. Kitör egy kis pogó a végére még.

90+2. perc Torunarigha ment önfeláldozóan az ötösön, jobbal kapura lőtt Niederlechner, de a védő odatette a bal lábát.

90+1. perc Jas ment az ötös bal sarka és Hahn elől.

89. perc Négy perc a ráadás.

86. perc Jovetics jobb belsővel 16-ról a bal felső fölé emel.

Jovetics: 9 meccs az idényben, 3 góllal. Selke: 11/1. Jas: 12/1. Richter anno 102 meccsen 26 kanadai pontot termelt az Augsburgnak.

84. perc Stark jobb oldali beadásáról éppen csak lemarad az ötösön Jas!

84. perc Caliguri átázott és elfáradt. Raphael Framberger be.

81. perc André Hahn nagyot esik, majd reklamál. Nem is hiába, sárga lap. Műesés.

80. perc Három csatárral a vendégek, Michael Gregoritsch és Florian Niederlechner is beállt. Maier és Zeqiri ment le.

79. perc Deyovaisio Zeefuik be, Richter eltűnt a mezőnyben. Szélsőcsere.

78. perc Jovetics lő szemtelen gólt, de les.

77. perc Egyre jobban esik, és majdnem esik egy gól is. Iago jobbal a bal alsóba lőne hatról, de véd Schwolow vetődve, Iago meg jobbal négyről a léc fölé lő. Schwolow vetődve elérte előtte Córdova jobb oldali beadását, de középre jött ki róla a labda.

74. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK? De nem, mégsem, Torunarigha lesről talált a kapuba.

73. perc Belfodilt Davie Selke, Mittelstädtot Dennis Jastrzembski (a továbbiakban: Jas) váltja.

68. perc Megúszta a Hertha, Iago bal oldali, lapos beadását rosszul éri el ballal az ötösön Zeqiri.

67. perc Ekkelenkamp le, Sztevan Jovetics be, karmester helyett ék. Pedersen és Vargas le, Fredrik Jensen és Sergio Córdova be.

61. perc Serdar kissé balról a bal alsóba lőne, 15-ről, de szép vetődéssel eléri a pörgetett, félmagasan szálló labdát Gikiewicz.

Érdekes, a fiatal debütáns, Winther még egyet sem szabálytalankodott ma.

60. perc Helyzet, Belfodil balról ballal laposan ad középre, ballal, hét méterről gyatrán a jobb alsó mellé lő Ekkelkamp. Ballal.

57. perc Iago balról ballal pontosan ad középre, Zeqiri ballal 14-ről az égbe lő.

A Köln vezet közben a Mönchengladbach ellen. A Hoffenheim meg 3–2-re áll a maga meccsén.

Serdar 29-et cselezett pedig ebben az idényben, csak Alphonso Davies (41) és Leroy Sané (30) többet, Serdar 19-szer lőtt kapura, 9-szer meg lövést készített elő társainak. MOTOR.

54. perc Serdar megindul, nem tud kinek passzolni, felrúgja Maier. A szabadrúgás rossz aztán, nem túl kreatív ma a két csapat.

51. perc Erősen balról, hat méterről ballal keresztbe ellő a kapu előtt Belfodil.

50. perc Mezőnyharccal, abból sem az érdekesebb fajtából.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Hertha BSC 1.6 pontot gyűjtött átlagosan az Augsburg ellen, ennél csak a Greuther Fürth ellen jobb a mutatója: 3. A meccsek 50 százalékán nem kapott gólt a Hertha, klubrekord.

Fredi Bobic,
a klub sportigazgatója elmondta: ha egy oltatlan játékost izolálni kell, és emiatt a Dárdai Pál által irányított szakmai stáb kénytelen őt nélkülözni, akkor az illető nem kapja meg a járandóságát. A berlinieknél már többször is karanténba került jó néhány futballista – sajtóhírek szerint a keret nagy része már megkapta a vakcinát. A Herthánál az oltatlan játékosoknak október óta a PCR-tesztekért is fizetniük kell.

Le kell mondaniuk a fizetésükről a Hertha BSC-nél azoknak a karanténba kerülő labdarúgóknak, akik nem oltatták be magukat a koronavírus elleni vakcinával – számolt be róla az MTI.

Az arénába csak oltott vagy gyógyult drukkerek léphetnek be, akiknek a meccs során maszkot kell hordaniuk. A Németországban hivatalosan csak jövő szerdán életbe lépő, de a fővárosi vezetőség által már most elfogadott szabályozás értelmében az ötezer fősnél nagyobb eseményeken a létesítményekben az ötezer férőhely felett csak a kapacitás felét lehet kihasználni.

A berlini klub eredetileg a teljes kapacitást kihasználva 74 ezer nézőt szeretett volna beengedni az Olimpiai Stadionba, de a városháza illetékes bizottsága a koronavírus-járvány miatt csak ennek bő felét engedélyezte.

Legfeljebb 39 738 szurkoló lehet jelen.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc Szép hála... Marco Richer a balon nagyot rúg becsúszva Iagóba. Maier szabadrúgása azonban nagyon rossz.

40. PERC ELKÉPESZTŐ GÓLLAL VEZET A HERTHA! Ekkelenkamp cselezget a 16-os előtt, szereli őt Winther, Gumny ezért nem meri hazaengedni a labdát a 16-oson a kapusának, elviszi a labdát balra, vesztére, mert MARCO RICHTER odaugrik, és ballal 14-ről, kissé balról az üres kapu közepébe lő, laposan. 1–0!

38. perc Caliguri összehoz ajándékba egy kornert, közben egyenlít a Wolfsburg ellen a Dortmund.

A két csapat előző 3 párharcát a Hertha nyerte, előző 13 meccsükön csak egyszer kaptak ki a berliniek.

33. perc SZÉP, Dorschból kitör a benne élő Zico, jobbal pazarul, lágyan az ötösre emel, Vargas a jobb alsóba fejelne, de hatalmasat véd Schwolow! Les.

31. perc Pekarík lő a léc fölé 31-ről, előtte valamivel közelebbről a sorfalba lőtt egy szabadrúgást jobbal Richter. Az őt buktató Rubén Vargas meg sárga lapot kapott.

Maier anno 66 meccsen 2 gólpasszt adott a HBSC színeiben, idén nyáron kvázi elcserélték Richterre.

29. perc Helyzetbe kerül Vargas, de kissé jobbról, nyolcról jobbal eltöri keresztbe a kapu előtt Maier lapos, csodálatos ütemben érkező passzát.

25. perc Mint Koszta János és Hegedűs Péter fénykorában: Schwolow egy kósza jobb oldali beadást ráejt a mit sem sejtő Hahn hátára, majd elkapja a visszapattanó labdát. Most jön a kapufa... Aztán egy merész csel!

24. perc A hazai védők most sem figyelnek, az előbb ők passzoltak az ellenfélhez az ötösön, most egy bal oldali Pedersen-beadást lőhet el jobbal tízről Vargas, de éppen egy előtte eleső berlinit talál el.

23. perc Pekarík az utolsó pillanatban takarít a kapu előtt Dorsch és Hahn elől, majd jó messzire elrúgja a labdát estében a jobb sarok elől Plattenhardt.

21. perc NINCS BENT, Belfodil az ötös bal csücskéről is kihagy egy ziccert, most ballal lő a kivetődő kapusba, Ekkelenkamp fifikás passza után.

ESÉLY. Az az előző 6 csapat, amely megverte a Bayernt, a következő fordulóban nem tudott nyerni (két iksz, négy vereség).

19. perc A villámléptű Hahn jobbal 27-ről, középről kapura lő, de jobbra legördülve fogja a labdát Schwolow.

18. perc Richter nem lő jobbal kissé jobbról, 11-ről kapura, inkább továbbviszi, de szereli őt az újonc dán, Winther. Akit tavaly 1.3 millióért vettek meg az ificsapatba.

16. perc A sértett felívelése rossz aztán.

15. perc Mezőnyharc. Iago indít, Zeqiri beadása rossz, kontra, Serdart azonnal felvágja a felezőnél Dorsch. Aki a Bayern neveltje.

124.3 kilométert futott az Augsburg a Bayern ellen, idényrekord. Nem nem tűnnek ma fáradtnak.

10. perc A hazaiké a labda, a vendégek kontrázgatnak. A dominikai származású, de svájci válogatott Vargas felívelését kifejeli a 16-os elől Serdar.

7. perc Hazai helyzet, de az ötös jobb sarkáról jobbal a kifutó kapusba lő Belfodil. Serdar a felezőtől jobbal zseniálisan indította a támadót.

4. perc Három beívelést is elkap két perc alatt Gikiewicz.

2. perc Helyzet lehetett volna, csoda magasra ugrik egy előreívelt labdára Torunarigha, de nem éri el így sem, kapura törhet Vargas, de a 16-os előtt egyszerűen elesik a labdában!

26 év, ilyen fiatal Augsburg-kezdő nem volt másfél éve már. De néha az az ember érzése, Torghelle Sándor be-beférne még tízpercekre.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Pech. Az utolsó percben kikerült a kezdőből

Egy kis örökmérleg: 20 mérkőzés, 8 berlini és 3 augsburgi sikerrel, 25, ill. 21 rúgott góllal.