A Hertha-vezetés megvolt, a pontszerzés nem jött össze Dárdai visszatérésén

K. T. I.K. T. I.
2021.01.30. 15:16
Dárdai Pál a kispad mellett (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett a Hertha BSC, az Eintracht Frankfurt 3–1-re nyert hazai pályán Dárdai Pál csapata ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójában.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ

Eintracht Frankfurt–Hertha BSC
3–1(0–0)
Frankfurt,
Deutsche Bank Park.Vezette:F. Badstubner
FRANKFURT:TrappTuta, Hinteregger, N'Dicka – Barkok (Jovics, 62.), Sow, Haszebe (Rode, 76.), Kosztics – Kamada (Hrustic, 82.), A. Silva, Younes (A. Touré, 62.).Vezetőedző:Adi Hütter
HERTHA:Jarstein –Klütner, Stark, Torunarigha, Netz (Mittelstadt a szünetben) – Guendouzi (Ngankam, 89.), Ascacibar (Darida, 89.), Tousart (Löwen, 89.) – Lukebakio (Leckie, 77.), Piatek, Cunha.Vezetőedző:Dárdai Pál
Gólszerző:
A. Silva (67., 95. – a másodikat 11-esből), Hinteregger (85.), ill. Piatek (66.)

Az első 15 percben a Hertha kifejezetten bátran futballozott, ezt követően a Frankfurt, ahogyan arra számítani lehetett, átvette az irányítást. A vendégek kapujába kisebb meglepetésre visszakerülő norvég, Rune Jarstein két nagy bravúrral vette ki a részét a Dárdai-csapat masszív védekezéséből.

A második játékrészt ismét a berliniek kezdték jobban, sőt a 66. percben a vezetést is megszerezte a vendégcsapat. Krzysztof Piatek Matheus Cunha passzát váltotta gólra 12 méterről (0–1). Csakhogy a Hertha öröme nem tartott sokáig, a középkezdés után azonnal egyenlített a Frankfurt, Filip Kosztics balról érkező beadása nyománAndré Silva bólintott a léc alá (1–1).

Bő öt perc hiányzott a pontszerzéshez a fővárosiak számára, végül mégis két góllal kikaptak az európai kupaindulásért küzdő Frankfurt otthonában. A 85. percben a remek védőmunkát végző Martin Hinteregger az ellenfél kapujánál villant, és a rövidbe fejelt(2–1), majd a hosszabbítás pillanataiban André Silva büntetőből állította be a 3–1-es végeredményt.

18. Schalke19151315–49–348
André Silva (jobbra) vezérletével verte meg a Frankfurt a Herthát (Fotó: AFP)

90+6. perc: VÉGE!

90+5. perc: André Silva a bal alsót választja, Jarstein hiába találja el az irányt, nem tud védeni! 3–1

90+4.perc:
Cunha csúszik oda rossz ütemben a 16-oson belül Silvának. Tizenegyes!

90+3. perc: Piatek futott lesre.

Három perc a tervezett ráadás!

90. perc: OTT LEHETETT VOLNA AZ IKSZ! Piatek kap remek labdát a 16-oson belül, a 11-es pontnál zavartalanul át is veheti, majd érthetetlen módon méterekkel a bal felső fölé lő!

89. perc: Hármat cserél Dárdai Pál, Tousart, Ascacibar és Cunha megy le, Darida, Ngankam és Löwen be.

88. perc: Piatek kap sárgát, André Silvát rúgta meg becsúszás közben.

85. perc: Rode gyűjti be a labdát a jobb szélen, Tourét hozza játékba, aki beadja, Jarstein ezúttal nem lép ki a kapujából, Hinteregger pedig az ötös jobb csücskétől a rövid kapufa belső oldala mellé csúsztat, 2–1!

82. perc: Kamada le, Hrustic be!

81. perc: Piatek felé száll egy hosszú indítás, Trapp robban ki a kapuból és a 16-oson kívül lábbal tisztáz. Visszafelé kap egy pacsit a lengyel csatártól...

80. perc: Piatek lő 12 méterről, de nem találja el jól.

79. perc: Mittelstadt szorult helyzetből a bal szélről belebikáz a labdába, centerezésnek mély, lövésnek távoli, de Trappnak így is résen kell lennie, és biztos ami biztos alapon szögletre paskolja.

77. perc: Lukebakio helyén Leckie.

76. perc: Haszebe le, Rode be!

74. perc: Cunha próbálkozik a 16-os bal csücskétől egy ziccerpasszal a középen üresen érkező Piatek irányába, Hinteregger nyújtja meg a jobbját, amennyire csak tudja, hogy szögletre mentsen. A sarokrúgásból nem alakul ki komolyabb veszély.

71. perc: Kamada balról elvégzett szöglete után Hinteregger feje elől öklözi el a labdát Jarstein.

67. perc: GÓÓÓÓÓL! EZ NEM TARTOTT SOKÁIG. EGYENLÍT A FRANKFURT! Kosztics adja be balról, középen André Silva elválik az emberétől, majd 5 méterről védhetetlenül bólint a léc alá. Jarstein hiába próbálta kiütni, ideje sem volt megfelelő magasságba emelni a karjait. 1–1

66. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A HERTHA! Cunha teszi a 16-os jobb csücskétől Piatek elé a labdát, ki kissé maga alól, igazgatás nélkül, jobbal a hosszú alsóba helyez! 0–1

65. perc: Cunha lő 20 méterről, középről, takarásból, Trapp leér a bal alsóhoz, de csak kiütni tudja. Piatek nem tud lőni, hiába gyűjti be a kipattanót.

63. perc: JARTSTEIN MEGINT! Haszebe indítja remekül a bal szélen ritmust váltó Kamadát, aki erőből centerez, Jarsteinnek kell kivetődve elpaskolni azt a berobbanó Silva elől.

62. perc: Kettőt cserélnek a hazaiak, A. Touré váltja Younest, Jovics Barkokot.

60. perc: Torunarigha kapott sárgát.

56. perc: Kosztics gyorsít fel a bal szélen, a beadását magabiztosan húzza le Jarstein.

53. perc: Piatek indítja Lukebakiót, aki a jobb szélen két védőt is lefut, a 16-oson belülre érve laposan centerez, a 11-es pont magasságában Guendouzi érkezik, ám N'Dicka az utolsó pillanatban valahogy sarokkal pont annyira belekap a labdába, hogy ne legyen pontos az átadás.

51. perc: Younes szöglete után Barkok fejel 8 méterről, jobbról, lepattan a földre, majd onnan pont Jarstein kezei közt köt ki. A kapusnak nem is kellett nagyon mozdulnia.

49. perc: Piatek kap remek indítást a leshatáron, átveszi, de épp összezárnak előtte a védők, csinál egy 180 fokos fordulatot balra, majd 15 méterről lő, nem sokkal a jobb felső mellé.

46. perc: Szünetben Netz helyére Mittelstadt állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

SZÜNET

Az első 15 percben a Hertha kifejezetten bátran futballozott, ezt követően a Frankfurt, ahogyan arra számítani lehetett, átvette az irányítást. A vendégek kapujába kisebb meglepetésre visszakerült norvég, Rune Jarstein két nagy bravúrral vette ki a részét a Dárdai-csapat masszív védekezéséből. 0–0-ról folytatjuk a szünet után!

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

Egy perc a tervezett ráadás!

43. perc: EZ KÖZEL VOLT! Younes ugratja ki Silvát a leshatárról, a 16-os jobb csücskénél cselekbe kezd, becsapja Torunarighát, 10 méterről, kissé éles szögből veszi célba a hosszú alsót, Jarstein azonban ujjheggyel még épp annyira beleér a labdába, hogy az centikkel a kapufa külső oldala mellett guruljon el!

41. perc: Barkok jobbról érkező centerezése egyedül a kapujából kivetődő Jarsteinnek jó.

38. perc: Barkok végzi el a szabadrúgást jobbról, a kaputól 24-25 méternyire, középen N'Dicka csúsztat, méterekkel a bal kapufa mellé.

37. perc: Tousart rúgja meg Barkok bokáját egy megkésett szerelési kísérletnél, ez is sárga.

35. perc: Tuta kap sárgát, két kézzel lerántotta Piateket.

34. perc: Lukebakio lő 19 méterről, jobbról, kissé takarásból, a labda éppen csak elszáll Trapp kezéig.

33. perc: Barkok veszi át a jobb lábára a labdát a 16-os jobb oldalánál, jó 20 méterről lő, de méterekkel kapu mellé.

Az elmúlt percekben megszaporodtak az apróbb faultok mezőnyben. Mindkét csapat jobban tördeli a játékot.

28. perc: JARSTEIN! EZ MÁR BRAVÚR! Kamada elé pattan vissza a labda a 16-oson belül, némi szerencsével megtartja, majd egy annál tudatosabb mozdulattal átemeli Torunarigha lába felett, 10 méterről lő, de a kapus remekül lép ki és reflexmozdulattal zárja a szöget.

27. perc: Kissé eltolódott a berlini védelem Kosztics marad nagyon üresen a bal szélen, Haszebe veszi észre, a szerb szélső laposan centerez, középen Stark csúszik be, hogy menteni tudjon az érkező frankfurtiak elől – sikeresen.

24. perc: Torunarigha szabálytalansága után Kosztics jöhet szabadrúgással jobbról, Guendouzi ment a 11-es pont magasságában kissé csacska, de hatékony mozdulattal estében.

Küzdelmes volt az első 20 perc (Fotó: AFP)

20. perc: Az első igazi védés Jarsteiné! N'Dicka jön előre a bal szélen, 6 méterről lő, a norvég kapus viszont leér a hosszú alsóba tartó labdára és oldalra tudja paskolni.

17. perc: Kosztics próbálkozik meg egy átlövéssel fordultában, 25 méterről, kb. középről, de méterekkel a keresztléc fölé durrantja!

14. perc: Younes indul meg egy cselből a jobb szélen, befelé húz, majd 20 méterről eltekeri a labdát a jobb felső sarok mellett.

12. perc: Guendouzi adja az ütempasszt a 16-os bal szélénél felfutó Netz elé, aki kissé éles szögből, 9 méterről az oldalhálóba lő!

11. perc: Gyors kontra a hazaiaktól, balról, az ötös csücskétől Kosztics centerez, a középen érkező Silva elől Torunarigha ment becsúszva.

10. perc: Cunha ezúttal jobbról ívelheti be a labdát szögletből, a kaputól 7 méterre Tousart érkezik, fejel, nem sokkal a jobb alsó mellé.

8. perc: Cunha próbálja közvetlenül a kapura tekerni a labdát a balról elvégzett szögletnél, végül a háló tetején landol az.

7. perc: Hosszú indítás Piatek irányába, a 16-os bal csücskénél, azon kívül Trapp érkezik és ment fejjel a lengyel csatár elől.

6. perc: Torunarigha jön előre egészen a tizenhatosig vezetve a labdát, majd beadja, utóbbi viszont kissé lecsúszik, hiába érkezik Piatek üresen, esélye sincs a kapujából kilépő Trappot megelőzni.

5. perc: Az első percek mezőnyjátékkal teltek. Talán meglepetés, de a Herthánál valamivel többet jár eddig a labda.

Frankfrutban havaseső fogadta a pályára vonuló játékosokat. A Hertha kék-fehér mezben, fehér nadrágban és sportszárban, a Frankfurt piros-fekete felsőben, fekete nadrágban és sportszárban.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A MECCS ELŐTT

Dárdai Pál 173-szor a Hertha kispadján tétmérkőzésen (Fotó: AFP)

„A csapatban hatalmas a potenciál” – mondta a visszatérése óta a Hertha élén töltött első napjairól Dárdai Pál az Eintracht Frankfurt elleni bajnokit felvezető sajtótájékoztatón.

„Boldog vagyok. Az első nap még a gátlások, a stressz oldásáról szólt. Szerdán már kemény edzés volt, sprintekkel, párharcokkal. Ezt követően a támadásba való átmenetelre tértünk át, az egy-két érintős játékot gyakorolva. Jól érzem magam, mert a csapatban hatalmas a potenciál. Jó a testbeszéd” – mondta Dárdai, aki ezt követően a szombati ellenfélről is szót ejtett.

„A kemény edzés önmagában nem elég, ez a mentalitásról is szól majd. Tudjuk, hogyan játszik a Frankfurt, ha területet hagyunk neki, nehéz lesz megállítani. Nagy tisztelettel kell legyünk az irányába, de megvannak a saját erősségeink is. Eggyel több gólt kell szereznünk, mint az ellenfelünk – ez a mottónk, ennek szellemében cselekszünk” – tette hozzá széles mosoly kíséretében Dárdai Pál.

A Hertha a legutóbbi nyolc bajnokijából csupán egyet tudott megnyerni, nem csoda, hogy Bruno Labbadiának távoznia kellett a csapat kispadjáról. A berlinieket csupán két pont választja el az osztályozós, 16. helyen álló 1. FC Kölntől. A Frankfurt ezzel szemben a tabella hatodik helyén áll és az európai kupaindulásért küzd. Legutóbbi 13 bajnokiján csak egyszer kapott ki, még december 11-én, a Wolfsburg vendégeként.

A két csapat legutóbbi két bajnokiját a Frankfurt nyerte, ugyanakkor a legutóbbi tíz találkozójukon a Hertha felé billen a mérleg nyelve, négy győzelem mellett három Frankfurt-siker és három döntetlen a párharc állása 2016 óta.

2019 tavaszán Dárdai irányítása mellett gól nélküli döntetlent játszott Frankfurtban a kér csapat. Ugyancsak 0–0 lett a meccs, amikor Dárdai 2015 májusában először ült a Frankfurt ellen a Hertha padján,

Következik a magyar vezetőedző 173. tétmérkőzése a berliniek élén, 65 győzelem, 42 döntetlen és 65 vereség után vajon milyen végkimenetel jön?