Most jól jött a büntető, döntetlent harcolt ki Dortmundban a Hertha

2018.10.27. 15:20
Nem játszott igazán jól a berlini csapat, mégis ponttal távozhat a listavezetőtől (Fotó: AFP)
Ezúttal szerencséje volt a tizenegyessel a Herthának: Dárdai Pál együttese a Bundesligát veretlenül vezető Borussia Dortmund otthonában harcolta ki a döntetlent, megszakítva a vendéglátók hétmeccses győzelmi sorozatát. A Bayern München a Mainz vendégeként győzött.

DORTMUND–HERTHA

Nehéz mérkőzés várt a berliniekre a kilencedik fordulóban, hiszen a nyolc bajnoki után veretlen, illetve a hétközi BL-meccsen az Atlético Madridot lelépő Borussia Dortmundhoz látogattak. Bár Lucien Favre reménykedett benne, sem a német karrierjét nagyszerűen kezdő Paco Alcácer, sem Thomas Delaney nem épült fel a találkozóra, így a cserepadra sem ültek le.

Azonban ez nem zavarta meg a pályán lévőket: a hazaiak azonnal kezükbe vették az irányítást a kezdő sípszó után, már az első néhány percben veszélyeztetett a Borussia Achraf Hakimi és Jadon Sancho révén. Utóbbi egy zseniális sarkazással meg is szerezte a vezetést a 19. percben, azonban előtte Marco Reust lesen látták a játékvezetők, így ekkor még elmaradt a hazai öröm.

A 27. percben azonban már nem úszták meg a vendégek: három az egyben vihette a labdát Achraf Hakimire a hazaiak, Mario Götze balról érkező keresztpasszát a hosszú oldalon Sancho a kapuba továbbította – 1–0!

Ezt követően valamelyest átadta a kezdeményezés lehetőségét ellenfelének a hazai csapat, ám így is több veszélyes kontrája volt a Borussiának. A 41. percben azonban – szinte a semmiből – jött a berlini egyenlítés: Mahmoud Dahoud pontatlan labdájára saját térfelén csapott le Maximilian Mittelstädt, egy darabig vezette a labdát, majd ballal a meglógó Salomon Kalou elé ívelt, ő pedig ziccerben nem hibázott – 1–1!

A második félidőre felpörögtek az események, mindkét csapat veszélyes támadásokat vezetett. Végül a hazaiak örülhettek, hiszen a 61. percben ismét előnybe kerültek: Hakimi passzolt a beinduló Marco Reus elé, a továbbguruló labdát végül Jadon Sancho passzolta közvetlen közelről az üres kapuba – 2–1!

A második gól után többször is lezárhatta volna a meccset a Dortmund, ám Raphael Guerreiro, Jacob Bruun Larsen és Marco Reus is kihagyta a maga helyzetét.

A végén pedig jött a csattanó:
Davie Selkét a 90. percben rántotta le a dortmundi tizenhatoson belül Dan-Axel Zagadou, a megítélt tizenegyest pedig Salomon Kalou értékesítette – 2–2!

A hátralévő játékidőben már nem változott az eredmény: bár nem játszott a legjobban a Hertha, a Dortmund csak kettőt értékesített rengeteg helyzetéből, így megosztoztak a pontokon a felek, ezzel megszakadt Lucien Favre csapatának hétmeccses győzelmi sorozata. Korábban azt nyilatkozta Dárdai Pál, hogy nincsenek barátságban a büntetőkkel, ezúttal viszont a Herthának jött jókor a tizenegyes.

A mérkőzés gólösszefoglalója

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN

A Mainz–Bayern München mérkőzésen a 36. percben Thiago Alcántara révén szerezte meg a vezetést a vendég csapat, a játékvezető viszont a videóbíró segítségével érvénytelenítette a találatot, így öt perccel tovább kellett várni az első gólra: Joshua Kimmich lapos beadását Leon Goretzka lőtte tökéletesen a kapuba (0–1).

A bajor előny nem tartott sokáig: a második félidő 3. percében egy beadás után Jean-Paul Boetius egyenlített (1–1).

A 62. percben Robert Lewandowski lapos beadásából Thiago szerezte meg ismét a vezetést a Bayernnak, ezúttal megadták a spanyol gólját (1–2). A hármas sípszóig nem változott az eredmény, így a mérkőzést a hatalmas fölényben futballozó Bayern nyerte meg.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Hannover–Augsburg találkozón már a 8. percben vezetett a vendég együttes: Rani Khedira egy szöglet után pofozta a hálóba a labdát (0–1). A második félidő közepén Alfred Finnbogason tizenegyesből duplázta meg az Augsburg előnyét (0–2). A 72. percben Ihlas Bebou találatával szépített a Hannover (1–2), viszont a továbbiakban nem tudtak kiegyenlíteni a hazaiak, így az Augsburg örülhettek a három pontnak.

A Wolfsburg a 41. percben Wout Weghorst büntetőjével szerzett vezetést a Werder Bremen otthonában (0–1). A 73. percben Josip Brekalo szerezte meg a vendégek második gólját (0–2). A győzelmet végül Daniel Ginczek biztosította be a a 80. percben a Wolfsburg számára (0–3).

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–2 (J. Sancho 27., 61., ill. S. Kalou 41., 91. – a második 11-esből)
Mainz–Bayern München 1–2 (Boetius 48., ill. Goretzka 39., Thiago 62.)
Hannover–Augsburg 1–2 (Bebou 72., ill. R. Khedira 8., Finnbogason 63. – 11-esből)
Düsseldorf–Wolfsburg 0–3 (Weghorst 41. – 11-esből, Brekalo 73., Ginczek 80.)
Hoffenheim–VfB Stuttgart 4–0 (Brenet 48., Joelinton 51., Belfodil 57., 60.)
PÉNTEKEN
Freiburg–Mönchengladblach 3–1
(Petersen 1. – 11-esből, Waldschmindt 57., Holer 94., ill. Th. Hazard 20. – 11-esből)
VASÁRNAP
13.30: Nürnberg–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport1)
15.30: RB Leipzig–Schalke (Tv: Sport1)
18.00: Werder Bremen–Bayer Leverkusen (Tv: Sport1)

ESEMÉNYEK

93. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, DÖNTETLEN A VÉGEREDMÉNY!

93. perc: JÓ CENTEREZÉS, BRUUN LARSEN ELŐL KELL MENTENI!
Óriási helyzetben ment a Hertha védelme!

92. perc:
Piszczek helyére Toprak érkezik.

91. perc: SALOMON KALOU BERÚGJA, EGYENLÍT A HERTHA! 2–2!

90. perc: DAVIE SELKE TIZENEGYEST HARCOL KI A HERTHÁNAK! ZAGADOU LERÁNTJA, SÁRGÁT KAP ÉRTE!

89. perc: BÜRKI MEGINT MUNKÁBAN! A felívelt labdát lehúzza, ám ütközik Zagadouval, így kiejti Kalou elé, akinek bombáját Diallo hatástalanítja!

88. perc: Bürkinek kell egy védéssel megmentenie csapatát a góltól!

86. perc: BRUUN LARSEN! Ajtó-ablak helyzetben, a kapuval szemben hibázik!

85. perc:
Dilrosun megint indít, ezúttal az akrobatikus mozdulattal a légtérbe berepülő Mittelstadtot, ez így elérhetetlen.

84. perc:
a Dortmund tizenhatosa előtt a Hertha, ám Dilrosun pontatlan átadása senkinek sem jó.

82. perc: Reus lő messziről, a lövés távolról elkerüli a kaput.

82. perc: Larsen tálal a felfutó Hakimi elé, ám közbelép a Hertha-védelem, így szöglet jöhet.

80. perc: Guerreiro le is jön, Bruun Larsen váltja.

78. perc: ÓRIÁSI LEHETŐSÉG GUERREIRO ELŐTT!
Dahoud magasan szálló labdájával teljesen egyedül indul a kapu felé, ám Jarsteinbe rúgja a labdát!

75. perc: Stark óriásit hibázik tizenhatosán belül, Reus gólhelyzetbe is kerül ezzel, de Lustenberger kisegíti társát!

74. perc: Kedves olvasóink, elnézést kérünk, technikai probléma miatt itt folytatjuk közvetítésünket.