Bundesliga: Dárdai Herthája megállította a Haller, Rebic, Jovics triót

2018.12.08. 20:28
Marko Grujics győztes fejese (Fotó: AFP)
A Dárdai Pál vezette Hertha 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 14. fordulójában.

Hiába produkálja a Sébastien Haller, Ante Rebic, Luka Jovics trió az elmúlt 20 év leggólgazdagabb szezonját Frankfurtban, a csatárhármas Berlinben nem tudott villogni.

A hazai együttes Marko Grujics első Bundesliga-góljával szerzett vezetést a 40. percben (1–0). A második félidőben Davie Selkének volt ziccere a 2–0-hoz, ám Kevin Trapp bravúrral védett. Az utolsó félórában szinte csak az Eintracht támadott, ám a masszívan védekező Hertha kibrusztolta az egygólos sikert.

Dárdai Pál együttese ezzel visszakapaszkodott az Európa-liga-indulást jelentő hatodik helyre és csak rosszabb gólkülönbségével marad el az épp legyőzött Frankfurt mögött.

NÉMET BUNDESLIGA
14. FORDULÓ
Hertha BSC–Eintracht Frankfurt 1
–0 (Grujics 40.)
KORÁBBAN
Bayern München–Nürnberg 3–0 (Lewandowski 9., 27., Ribéry 56.)
Schalke 04–Borussia Dortmund 1–2 (Caligiuri 61., ill. Delaney 7., Sanchho 74.)
Bayer Leverkusen–Augsburg 1–0 (Baumgartlinger 75.)
Freiburg–RB Leipzig 3–0 (Petersen 12., Waldschmidt 46. – 11-esből, M. Frantz 52.)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (Bicakcic 28. – öngól, Ginczek 31., ill. Belfodil 4., Kramaric 71.)