A német Bundesliga 16. fordulójában Sallai Roland csapata, a jó formában lévő Freiburg 2–1-re kikapott a címvédő és éllovas Bayern Münchentől.

Allianz Arena, zárt kapuk mögött. Vezette: Dingert
Bayern: Neuer – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich (Tolisso, 76.), Goretzka (J. Martínez, 86.) – Coman (Musiala, 76.), Th. Müller (Choupo-Moting, 86.), Gnabry (L. Sané, 29.) – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick
Freiburg: F. Müller – Lienhart, Schlotterbeck, Gulde – Kübler (Tempelmann, 62.), B. Santamaria (Abrashi, 5., Haberer, 54.), Höfler, C. Günter – Sallai R. (Höler, 62.), Demirovic (N. Petersen, 62.), Grifo. Vezetőedző: Christian Streich
Gólszerző: Lewandowski (7.), Th. Müller (74.), ill. N. Petersen (62.)

A remek formában lévő Freiburg látogatott Münchenbe, Sallai Rolandék ugyanis előző öt bajnokijukat megnyerték, míg a Bayern kiesett a másodosztályú Holstein Kiel ellen a Német Kupa 2. fordulójában, s előtte vereséget szenvedett a bajnokságban a Borussia Mönchengladbachtól.

Az előző szezonban nagyjából ilyentájt a Mönchengladbach elleni vereség után már nem kapott ki a Bayern, és simán bajnok lett, most valami ilyesmit forgatott a fejében, Robert Lewandowski meg is szerezte gyorsan a vezetés: az első 16 forduló alatt sem a Bayernben, sem a Bundesligában nem lőtt senki 21 gólt, mint a lengyel, sőt a ligában a bajnokság első felében sem jutott el ilyen messzire senki sem!

A Freiburg rengeteg futással és letámadással próbálkozott, és ez, valamint talán a szállingózó hó is megzavarta a münchenieket, akik jobb híján tizenhatos előtti lövésekkel próbálkoztak, de remek formában védett ismét Florian Müller, a Freiburg kapusa.

Nagy meglepetésre a második félidőben két kimaradt hazai ziccer után, mintegy büntetésként egyenlítettek a vendégek, a csereként pályára lépő Nils Petersen első labdaérintéséből gólt fejelt.

Hamar jött a válasz, Leroy Sané akrobatikus passza után Thomas Müller nem hibázott 11 méterről.

Izgalmasra sikeredett a hajrá, Sané kihagyott egy ziccert, és majdnem meglett ennek is a böjtje, mert a hajrában Petersen lövését csak a léc tudta hárítani, majd Höfler hibázott kecsegtető helyzetben.

Sallai Roland nagyon jól futballozott az első félidőben, forintos passzokkal szolgálta ki a társait, de a tizenhatoson belülről a bal alsó mellé lőtt. Egy sárga lappal a háta mögött cserélték le a 62. percben.

Korábban
Union Berlin–Bayer Leverkusen 1–0(Teuchert 89.)
Borussia Dortmund–Mainz 1–1(Meunier 73., ill. Öztunali 57.)
Hoffenheim–Arminia Bielefeld 0–0
1. FCKöln–Hertha BSC 0–0
Werder Bremen–Augsburg 2–0
(Gebre Selassie 84., Agu 87.)

Wolfsburg–RB Leipzig 2–2(Weghorst 22., Steffen 35., ill. Mukiele 4., W. Orbán 54.)
VfB Stuttgart–Borussia Mönchengladbach 2–2 (González 58., Wamangituka 90+6. – 11-esből, ill. Stindl 35. – 11-esből, Zakaria 61.)
EintrachtFrankfurt–Schalke 043–1 (A. Silva 28., Jovics 72., 90+1., ill. Hoppe 29.)

18. Schalke16141113–42–297

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Müller kapus is előrejön, de rossz Grifo bal oldali, jobblábas kornere.

90+2. perc
Höler passzöl Höflerhez, aki a bal alsó mellé lő jobbal tíz méterről, kissé balról. ÚJABB VENDÉGHELYZET!

90+1. perc LÉC, Petersen lő majdnem a hazai kapuba, kissé jobbról, 8 méterről, de megúszta a Bayern! Neuer kapott egy nagy adag havat a hátára és a nyakába, de ennek most örül.

Négy perc a ráadás.

90. perc Sárga lap Eric Maxim Chuopo-Motingnak, feldöntötte a balon Schlotterbecket.

89. perc Nincs bent, Sané négy csel után ballal pontatlanul lő kapura az ötös jobb sarka elől, véd a jobbra eldőlő F. Müller!

86. perc Javi Martínez Goretzkát, Eric Maxim Chuopo-Moting Müllert váltja, Nincs több csere ma.

Grifo öt gólt lőtt előző 7 bajnokiján, a Bayern ellen ez a 7. meccse, csak egyszer volt még eredményes. Meg ma egy fél gólpassz.

83. perc Th. Müller passzát Tolisso jobbal 23-ról kapura teszi, F. Müller hatalmas vetődéssel éri csak el a félmagasan szálló labdát a jobb sarok előtt. Kicsit a kapufát is surcolta talán a labda.

A Freiburg 20-szor játszott itt, csak 3-szor nem kapott ki, és ugyebár soha nem nyert. Oda a klubrekord?

79. perc Th. Müller elesik az ötös előterében Sané beadása után, de tovább.

77. perc
Lewandowski jobbról, éles szögből is a jobb alsóba lőne, de hatalmasat véd Müller!

76. perc Kettős csere, Kingsley Coman le, Jamal Musiala be, Joshua Kimmichet pedig Corentin Tolisso váltja.

74. PERC VEZET A BAYERN, THOMAS MÜLLER jobbal tízől a bal alsóba lő, Sané remekül, akrobatikus mozdulattal érkező passza után. 2–1! Coman adott be előtte balról jobbal.

70. perc Kimmich jobbal kapásból kapura teszi középről, 22-ről Sané jobb oldali beadását, de véd a jobbra vetődő F. Müller kapus, majd Coman esik el a balon, de folytatja.

68. perc Kimmich távoli lövését Goretzka blokkolja véletlenül.

65. perc Lewa és Sané villog, Goretzka jobbal azonban az ötösön álló védőbe, Schlotterbeckbe lő.

Gól első labdaérintésből.

62. PERC EGYENLÍT A FREIBURG! Egy jobb oldali Grifo-szögletet követően a rövid ötössarkon Höfler a kapu túlsó sarka elé csúsztatja a labdát, amelyet NILS PETERSEN a kapu rövid sarkába fejel, csuka mozdulattal, Neuer már csak a gólvonalon túl érte el a labdát. 1–1!

62. perc Hármas csere: Demirovic, Sallai és Kübler le, Lucas Höler, Nils Petersen és Lino Tempelmann be. Nem lesz több vendégvaria ma.

60. perc Sallai odarúg hátulról Kimmichnek, jó lesz vigyázni!

59. perc LÉC, ZICCER! Lewa ballal a lécre lő az ötösről, de beleért Gulde bal térde is, Th. Müller lő jobbal 11-ről a jobb alsó felé, névrokona nagyot véd, remek vetődéssel!

57. perc Sané lő el balról ballal nem sokkal a bal alsó mellett, 11-ről, de korner.

54. perc A frissiben felépült Janick Haberer a pályán. A csere cseréje.

A Freiburg ötmeccses győzelmi sorozata klubrekod, a 28 rúgott gól 15 meccs alatt csak a második legjobb eredmény a Fekete-erdőben. 1995-ben 30 jött össze.

53. perc Bizony, a harmadik sérülés ma.

51. perc Kemény mezőnyharc, Ambrahi a földön. Ápolás. Újabb csere? Ő lökte Th. Müllert, a támadó meg rálépett, és rosszul is esett aztán a középpályás.

46. perc Sallai Roland kap sárga lapot, odacsúszott Davies vádlijára.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A bajnokság első felében még senki sem jutott 21 gólig!

E párharc legjobb góllövői:

Robert Lewandowski 8
Mario Gómez 6
Claudio Pizarro 6
Roy Makaay 4
Carsten Jancker 4

Topligák: a Real és a Bayern profittal zárta az előző idényt. A KPMG könyvvizsgáló, illetve üzleti tanácsadó cég ismét közzétette a hat (angol, francia, német, olasz, portugál, spanyol) legnagyobb európai liga bajnokának (Liverpool, PSG, Bayern München, Juventus, Porto, Real Madrid) pénzügyeivel kapcsolatos jelentését. A vizsgálat során a 2019–2020-as évad rendelkezésre álló adatait elemezték, amelyek különösen érdekesek annak fényében, hogy az előző évadra márciustól már rányomta bélyegét a koronavírus-járvány.

A német labdarúgás egyik legtehetségesebb fiatal játékosaként tartották számon korábban Sinan Kurtot, akit 18 évesen a Bayern München hárommillió euróért szerzett meg – karrierje mégis zátonyra futott. Dárdai Pál a Hertha BSC vezetőedzőjeként megpróbálta szárnyai alá venni a bajoroknál kevés lehetőséghez jutó támadót, ám ő botrányaival nagyobb figyelmet szerzett magának, mint játékával – innentől pedig lejtmenetet vett a karrierje. Portré egy 24 éves srácról, aki nem tudott élni rendkívül ígéretes helyzetével.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Hazai helyzet! Kimmich kornerét azonban a bal alsó melél rúgja az érkező Goretzka.

Két perc a ráadás.

A Bayern 46 gólt lőtt 15 forduló alatt, ez a 4. legjobb idénykezdet a ligában, de az elmúlt 40 esztendőben a legjobb. Holtversenyben, az 1. FC Küln 1978-ban szintén eddig jutott.

42. perc Thomas Müllert megrúgja Ambrahi, majdnem a német kap sárga lapot reklamálásért.

41. perc A Sallai remek passzával meginduló Grifo futtatja a balon Güntert, a beadást Demirovic ballal a jobb sarok mellé vágja, tízről.

Amikor az előző idényben a 14. fordulóban kikapott a Bayern a Gladbachtól, utána már veretlen maradt, és simán bajnok lett. ÓMEN?

KLUBREKORD, 16 forduló alatt Gerd Müller is csak 20 gólig jutott a legjobb idénykezése alkalmával!

36. perc
Müller bal oldali, jobblábas beadása elmegy Pavard feje fölött és a berobbanó Kimmich lába előtt!

35. perc Ellenben Kimmich sokadik lövése is pontatlan, Coman jobblábas, 21 méteres lövését blokkolja Demirovic.

10 hazai lövés, 1 sallais. És csak 56 százalékban a hazaiaké a labda.

32. perc Boateng jobbal 25-ről a jobb alsó mellé lő, de a vetődő Lewandowski majdnem belekotor még a labdát a kapu előtt. De csak majdnem.

31. perc HOPP, Sallai remekül indítja középről Demirovicot, aki kissé gyámoltalan, Neuer meg megelőzi. Hát ha még a nagy Oliver Kahn állt volna a kapuban, akkor hogyan állt volna meg futás közben a vendégjátékos...

29. perc Sané elcsípi a kapuja előtt Grifo balról jövő, ballábas, lapos beadását, majd Goretzka mutat be egy veszélytelen középtávoli lövést.

28. perc Bizony, Leroy Sané a pályán. Mit mondjunk? Luxuscsere.

26. perc Gnabry a földön, csere lesz? Talán a lövésnél húzódott meg? Mozgolódás a hazai kispadon.

25. perc Gnabry hozza az ilyenkor szokásos átlövést, de ballal 23-ről félmagasan hiába lő egy csel után kapura, Müller a levegőben úszva eléri a labdát a bal sarok előtt.

Lewa: 15 bajnoki, 21 gól, 5 gólpassz, a Freiburg ellen 17 meccsen 18 gólt lőtt karrierje során, 7 gólpassz mellett.

24. perc Letámadással próbálkozik a Freiburg, ez nem ízlik a hazaiaknak.

20. perc Sallai jobb oldali beadása eldöcög Höfler előtt középen, majd a magyar fiú remekü szereli hátul a felfutó Daviest!

17. perc MELLÉ, Sallai ballal 15-ről, középről nem sokkal lő a bal alsó mellé. Neuer vetődött, elérte volna, de helyzet volt. Grifo adott be szépen előtte balról.

15. perc Helyzet, Kimmich passzát Gnabry jobbal a bal alsó mellé vágja az ötös bal sarkáról, Müller kapus vetődve biztosított.

11. perc Érdekes, Coman bal oldali, ballábas beadása Ambrashi lábáról Ambrashi kezére pattan, onnan a kapushoz. VAR sem kell, mert... tovább.

9. perc Nicolas Höfler kap sárga lapot Gnabry ellökéséért. Eltiltás is.

Lewa: 21 gól az idényben, 16 a meccs első találata volt!

7. PERC EZ BENT VAN, ROBERT LEWANDOWSKI ballal hat méterről, középről a bal alsóba lő. Thomas Müller remekül indított a 16-os elől, laposan, a lengyen megelőzött minden védőt középen. 1–0!

5. perc VAR, 11-es? Lewandowski jobbal megemel egy jobb oldali beadást, nem pontosan, de beleér bal kézzel az ötösön Guide. DE TOVÁBB!

5. perc Az albán Amir Abrashi váltja a franciát.

2. perc Santamariát már másodszor kell ápolni, előtte Coman jobblábas, 22 méteres lövését akrobatikus mozdulattal hárította Höfler.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek tiszta feketében. Csak mínusz 1 Celsius-fok van a hószállingózás ellenére is.

Ne feledjük, a Freiburg még soha nem nyert itt.

Hatvanegy tétmeccsen csupán ötször maradt alul a Hansi Flick irányításával a Bayern München, Bajorországban néhányan mégis a vészharangot kongatják. Hogy nem teljesen ok nélkül, annak szerdán újabb tanújelét adta a csapat, több mint 20 év után először esett meg a müncheniekkel, hogy már a legjobb 32 közül sem jutottak tovább a Német Kupában. Ám nem is annyira a Kiel elleni kupakudarc, mint inkább a hónapok óta romló mutatók aggaszthatják a klub vezetőit, szimpatizánsait. Eddig tartott a Flick-csoda? BŐVEBB ELEMZÉS ITT!

Egy kis örökmérleg: 41 találkozó, 29 bayernes és 4 freiburgi sikerrel, 97, ill. 32 rúgott góllal.