Bundesliga: Batshuayi remek góljával győzött a Dortmund

2018.03.18. 15:23
Batshuayi szállította a dortmundi győzelmet (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund Michy Batshuayi pazar góljával 1–0-ra legyőzte a Hannovert hazai pályán a német labdarúgó Bundesliga 27. fordulójában.

Az Európa-ligából való kiesés után már csak a bajnokságra kell koncentrálnia a Dortmundnak, amelyben nagy harcban van a dobogóért Peter Stöger legénysége. Marco Reus kisebb sérülés miatt ezúttal nem volt a keretben, ott volt a kezdőben viszont Mario Götze. Már az első percben megszerezhette volna a vezetést a BVB, de Michy Batshuayi a kapufát találta el.

A Dortmund nagy nyomás alá helyezte a Hannovert, ennek a 29. percben meg is lett az eredménye: André Schürrle bal oldali szögletére jó ütemben érkezett középen Batshuayi, és az ötös bal sarkánál sarokkal küldte kapura a labdát, amivel állva hagyta Philipp Tschauner kapust, a labda a hálóba vágódott. (1–0)

A szünetben ezzel a találattal megérdemelten vezetett a BVB, a fordulás után a Hannover próbálta növelni a tempót, de nem találta a fogást a házigazdán. A Dortmund a hajrában még egy kapufát lőtt, az eredmény már nem változott, így hozta a kötelezőt a Borussia, amivel őrzi dobogós helyét.